Vydrží hrnkové narcisy ze supermarketu na další sezonu?



host - 42.197 (?) 
12.4.2010 11:41, zobrazeno: 10555x
Dobrý den, před několika týdny jsem si koupila malé narcisy v ikea. Dala jsem si je do pokoje, vytáhly se a vydržely asi tři týdny (jako každý rok). Teď jsou seschlé, občas je ještě zaliju, ale hezké už rozhodně nejsou. Mám balkon a chtěla bych, aby mi tam za rok na jaře kvetly. Vím, že můžu cibulky nějak uskladnit a na podzim vysadit. Ale co s nimi mám dělat teď? Nechat je v květináči vyschnout a pak ostříhat a cibulky někam schovat? Nebo je mám vyndat už teď? Díky za rady :)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.128 (?), 12.4.2010 12:18
asi bych zkusila je přendat do většího květináče, aby měly nějakou zeminu kolem sebe. Narcisky musí zatáhnout, tzn. nestříhejte nic, ty listy potřebují k tomu, aby vytvořily dostatek zásob na přístí kvetení.Až vám úplně "zmizí" tj. listy zežloutnou tak ten květináč někam dejte do rohu, a nechte do přístího roku. Asi bych ho občas i zalila. Vyndavat cibule není asi potřeba, stejně byste v bytě neměla podmínky pro jejich uskladnění.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.197 (?), 12.4.2010 12:26
aha, takže přesadit do většího květináče, ale už nezalívat nebo jen minimálně. A květináč můžu nechat na balkoně nebo nechat v bytě? (Ještě k nim chci potom přidat další narcisy a modřence, které mi ještě kvetou na balkoně) Jinak uskladnit je můžu. Chci je mít sice na balkoně, ale mám k dispozici sklep rodinného domu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 12.4.2010 13:14

moje amatérska zkušenost: loni jsem drobné narcisy po odkvětu asi za čtrnáct dní strčila do země a letos vykvetly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 12.4.2010 14:28

Do bytu je nedávejte nechte je v tom velkém květináči někde v koutku záhrádky odpočívat až zatáhnou a na zimu je i s květináčem dejte do země nebo jestli máte jenom balkon tak ho na zimu obalte třeba pytlovinou nebo něčím aby nepromrzly kořínky a zjara zase vykvete.Já jsem některé nádoby s cibulovinami schovala do záhonu a některé do kompostu a v pohodě přežily. nebo je dejte rovnou do země jak píše v předchozím přípěvku také mi takhle vykvetly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.197 (?), 12.4.2010 14:42
A mohla bych je dát do květináče (nebo jiné nádoby) na balkon a na zimu ho přemístit do sklepa? Na jaře vytáhnu opět na balkon. Jinak děkuju všem za rady ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.208 (?), 12.4.2010 21:25

Pokud chcete aby nezmrzly v zimě a aby znovu kvetly,  měly by se přesadit do většího květináče a zasypat normální zeminou. Listy odžezat na polovinu. Do jara se o ně nestarat. Za ten rok se přizpůsobí normálním podmínkám a měly by znovu zakvést   Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.198 (?), 18.4.2010 6:48

Před 3 lety jsem narcisky po odkvětu strčila do hlíny, vloni vykvetly cca 25cm vysoké, letos jenom 10cm. Zkusím přihnojit. Ale teď nebo až příští jaro? Milena        

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.208 (?), 18.4.2010 20:23

Pani Mileno, nacisky,  které se prodávají v supermarketech jsou ve skutečnosti zakrslé druhy .   V teplém prostředí narostou větší.   Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika