Užrané rašící tulipány



host - 90.235 (?) 
21.2.2014 13:49, zobrazeno: 5065x

Dobrý den, byla jsem se projít po zahradě, loni jsem sázela tulipány. Už lezou, ale kolem jednoho hnízda je jakoby nakypřená zem a špičky jsou poničené, popř jakoby ukousané a válí se kolem. Tupipány byly vsazené v misce z králičího pletiva.

Má někdo představu, kdo mi škodí?angry

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 21.2.2014 14:22

Dobrý den, tak mě takovou neplechu dělají ptáci! Nejdřív jsem podezírala naše hafany, ale při pozorování jsem zjistila, že to jsou ptáci. Dokážou vyhrabat cibule i 10 cm pod zemí Uštipují nové výhonky a vyhazjí cibulky i cibule ven ze země. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 21.2.2014 14:28

Kteří ptáci to dělají surprise?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.227 (?), 21.2.2014 14:59

Bažanti. Vyďobali mi přes zimu a předjaří tulipány a lilie. Našli i zatoulané tulipány v nízkém porostu. Jako kdyby měli dobrý čich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.235 (?), 21.2.2014 15:54

Teda, trochu jsem podezření měla, ale bažanta jsem tu neviděla, jen havranů tu bylo plno. Cibuli jsem žádnou nenašla, ani obaly. Tak myslíte, že je vyžrali?!crying Řešíte to s nima nějak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.235 (?), 21.2.2014 15:56

Jako to snad fakt ne, loni jsem zasadila tulipánů 60 ks z Flory Olomouc, s mužem je milujeme.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.27 (?), 28.1.2024 10:28

Dobrý den. Stejný problém řešim i já a letos to bude již třetí rok a vůbec se netěším na jaro. Byl tu jeden bažant a toho jsem viděla jak vše řašící ozobová a nejen cibule tulipánů, ale odnášejí to všechny rašící kytky a pak i vysazená zelenina.Byla jsem před nedávnem na mrtvici, protože mimo jednoho bažanta tu jsou nyní dva. Odchyt dle rad není možný, protože nemohu sedět někde nedaleko a čekat až vleze pod bednu a já ho přiklopím. Začala jsem shánět nějakého myslivce, zda by je neodstřelil.

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 28.1.2024 13:56

Udělejte pro bažanta přístřešek a krmte ho třeba zrním. Když bude nažraný, nebude muset v záhonech hledat další potravu. Nebo si pořiďte na zahradu kočku, ta ho tam v klidu nenechá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.25 (?), 28.1.2024 15:16

Super rada, ještě nakupovat zrní a krmit bžanty. :D: D:D Bažant je pták hrabavý, stejně jako slepice, takže i když ho budete krmit, dál bude v záhonech hrabat, stejně jako zrním krmené slepice.

Kočka je taky divný nápad. Kočky ignorují slepice, respektive se jim vyhýbají, bojí se jich. Natož pak bažanty.

Zkusil bych silnější vzduchovku a příliš bych se tím nechlubil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.159 (?), 15.3.2014 23:00

ak máte záhradku v blízkosti potoka -ako my -robia to hryzce..vlani mi požrali veľa tulipánov..modrince..bola tuhá, dlhá, s množstvom snehu - zima..tento rok -bez snehu a mrazov-škody nebadám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika