Nevytáhlý stvol s květy u hyacintu



host - 10.23 (?)
25.1.2011 16:01

Já Vám rozumím ale to máte vypěstované doma, ale ty moje byly z obchodu, takže je tedy nepřikryly a proto se stvol nevytáhne? To mi není jasné, že by něco zanedbali, protože mi tohle udělaly skoro všechny koupené rychlené hyacinty...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 115.141 (?), 25.1.2011 15:48

A takhle vyrostly asi za 2 týdny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.23 (?), 25.1.2011 16:01

Já Vám rozumím ale to máte vypěstované doma, ale ty moje byly z obchodu, takže je tedy nepřikryly a proto se stvol nevytáhne? To mi není jasné, že by něco zanedbali, protože mi tohle udělaly skoro všechny koupené rychlené hyacinty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 25.1.2011 19:30

To je tedy zvláštní, protože já rychlené hyacinty kupuji celou zimu a vždycky mi vykvetou nádherně. Jen teď jich mám po bytě 7 ks (košíčky a v každém je od 3 do 7 ks hyacintů) a všechny krásně kvetou. Naopak jsou tak vysoké, že je musím vázat k sobě, aby nepadaly. Kornouty nedávám ani doma při rychlení a zadaří se skoro vždy... Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.141 (?), 26.1.2011 14:09

To neni zvláštní, ty které se na podzim prodávají v obchodech se musí zakrýt, jinak opravdu kvetou jen mezi listy. Ty o kterých píšete jsou rychlené, tzn. speciálně upravené- říká se tomu preparace. Ty opravdu kvetou jako ty zjara na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 26.1.2011 15:21

Tak já sázím doma i ty koupené na podzim a rychlím si je a bez kornoutů, dělám to už léta a každý je obdivuje. Nikdy dřív jsem o tom nečetla, až poslední rok?! Samozřejmě, že jsou jiné podmínky pro cibule doma na okně v květináči a jiné na zahradě pod zemí. Letos jsem zvlášt zvědavá na jaro co mi vyroste, protože jsem zasázela přes 600 ks cibulovit, tak je již vytahuji očima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.141 (?), 26.1.2011 18:11

A jakým způsobem je rychlíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 26.1.2011 22:36

Cibule nezásím celé do hlíny, jen je v podstatě na zem položím. Nebo dávám do nádobky, která má užší hrdlo, naplním vodou (ale cibule se nesmí máčet) a hyacinty mi také krásně vytáhnou a kvetou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.248 (?), 27.1.2011 11:03

Takže ty, co si koupím v obchodě musím ještě zakrýt, aby se vytáhly nad listy? Jestli to tedy dobře chápu?

A ty, co si vypěstuju sama, myslím zasadím na podzim celé do hlíny, tak se mi vytáhnou normálně samy, aniž bych je musela zakrývat?

Díky za odpověď, mám v tom trochu zmatek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika