Modřenec



host - 204.38 (?)
20.3.2012 19:43

Já myslela, jestli jsem cibulky nezasadila moc hluboko nebo zase moc mělko. :-)  Listy už jsou totiž vidět delší dobu a krokus vlastně vykvetl jen jeden a to jich mám! :-)

Katka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 253.173 (?), 19.3.2012 13:19, zobrazeno: 12566x

Ahoj, na podzim jsme zasázeli koupené cibulky modřence (různé odstíny). Ale zatím vůbec nevylezl ze země. Je brzy nebo je někde problém? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.3.2012 14:53

Záleží na nadmořské výšce, oslunění, případném mulči, atd. Zatím bych se tím netrápil, mají ještě čas. Nakonec s tím stejně nic neuděláte. Pokud máte na zahradě hlodavce, příště je můžete dát do košů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.38 (?), 20.3.2012 13:23

Krásný 1. jarní den!

Mně vylezly jen lístečky, nekvetou, zrovna tak krokusy. Čím to???

Děkuji Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.145 (?), 20.3.2012 15:28

Mě krokusy taky ještě nekvetou, zatím jsou jen vylezlé lístečky... A nadnořská výška asi 250m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
martina244 - (9) - 4.131 (?), 20.3.2012 18:18

Mě v Praze krokusy rozkvetly najednou během dnešního sluníčka :-) Modřence mám léta, ale zatím jsou vidět taky jen listy, i když místy už se rýsují i květy, zatím ale jen maličko. Ještě mají čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.38 (?), 20.3.2012 19:43

Já myslela, jestli jsem cibulky nezasadila moc hluboko nebo zase moc mělko. :-)  Listy už jsou totiž vidět delší dobu a krokus vlastně vykvetl jen jeden a to jich mám! :-)

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.133 (?), 20.3.2012 20:07

Tak já to mám právě obráceně. Krokusy jsou venku a krásně kvetou, ale jsou tam už druhý rok. Ale ten modřenec zasazenej na podzim ještě neleze ze země (tak jestli nejsou špatné cibule, bylo jich vysazeno poměrně dost).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
martina244 - (9) - 4.131 (?), 21.3.2012 10:23

Oni i ty krokusy lezou asi podle odrůdy každý jinak. Mám světle fialové, ty už odkvetly, sytě fialové a bílé právě kvetou a žluté mají teprve malá poupata, všechny na stejném záhonu. Co se týká modřenců, nechávám je na stejném místě bez nějakého zásahu tak tři čtyři roky, pak je vždycky po odkvětu vyndám, vyberu si jen silné cibule co kvetly a ostatní rozdám nebo vyhodím. Ty pěkné nechám zaschnout, zatáhnout, neodstraňuju z nich listy dřív než jsou úplně suché (květ ano) a brzy na podzim zase zasadím. Nechávám mezi nimi mezírky, aby měly místo. Mám je tak hodně let a pořád pěkné :-). Na jaře lezou vždycky nejdřív listy, květy a ž o dost později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.199 (?), 21.3.2012 10:51

Náladovka_jaro

Náladovka
Náladovka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 25.4.2013 22:41

Loni jsem sadila pár nových modřenců a ted koukám co mi to vyrostlo... některé květy jsou takové zmršené frown, nebo tam jsou namíchané plnokvěté? Plnokvěté jsem tedy nechtěla, nelíbí se mi... Nebo jsou nějak nemocné? Netušíte někdo?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika