Jarní cibuloviny - mohou už ven?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 90.235 (?) 
3.3.2014 9:05

Tak ta sedmikráska mi starost tolik nedělá, přecejen kvetou i v trávnících. Bála jsem se hlavně o ten plnokvětý pryskyřník a primuli, Ráno tu byla jinovatka a vše je OK yeslaugh. Vždyť ty kytky nestály zas tolik, když něco nepřežije, holt dosadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 3.3.2014 11:12

Beru to také tak, ale je mi líto každé rostlinky. U nás byla též jinovatka a sněženky, krokusy i talovíny byly celé ojíněné. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 4.3.2014 17:22

:-) já nebyla nijak zvlášť kreativní (nebo spíš při penězích), ale vypadá to taky hezky, jen aby zas vylezlo to sluníčko. Anebo alespoň pršelo, to je taky potřeba, ale zataženo a nic z toho... :-/

B.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.235 (?), 7.3.2014 17:11

Máte to taky moc krásné! Jen to sluníčko se jako naschvál schovalo. Ale moje kytky sice čučí, ale vypadají pořád hezky, tak jsem spokojená. Je to příjemný pohled po zimě, jen musím ještě sundat věnec se sněhulákem ze dveří a udělat jarní. A sundat vánoční osvětlení - rampouchy ze střechyblushsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 7.3.2014 17:55

O  " jarních květinách" jež jmenujete se jedná o rychlené rostliny spíše pro interiery než ven. Je jarní počasí a většina rychlených rostlin pokud se trochu otuží i venku vydrži. Většina zahrádkářů ví, že jarní květy rostlin jsou z podzimních výsadeb na záhoncích.životnost květů bude asi kratší než u klasiky. Ale i tak radost na oknech chvíli udělají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
DeveTer - (18) - 168.14 (?), 15.9.2014 12:15

Dobrý den, prosím o zkušenosti.

Po prvé jsem si koupila cibulky květin na jarní truhlíky. Cibulky jsem podle návodu dala jak do země tak do truhlíků a v truhlících mi raší už ted ven. Proto se ptám, jestli je mám nechat dkvést nebo co s tím? Chci aby květly na jaře a ne teďsmiley

Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 15.9.2014 13:15

Asi jste je zasadila moc brzy, sází se tak v říjnu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 15.9.2014 13:37

Já už mám skoro vše nasázeno. Neraší nic,  jen modřenec, který je už na záhoně léta a dělá to každý rok. Předpokládám, že truhlíky nemáte doma?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
DeveTer - (18) - 168.14 (?), 15.9.2014 14:05

truhlíky mám venku a tam taky zůstanou. Jen jich dost vylezlo a na polohu to vypadá opravdu na modřence. Tedy polohu kde to v truhlíku raší... Nicméně, i kdyby tedy vylezly a vykvetly, nechám je své kráse a na jaře myslíte, že by mohli vykvést taky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 15.9.2014 14:38

Oni vylezou, ale vykvetou až na jaře. Listy přes léto zmizí a na podzim zase vyraší a vydrží až do jara. Nyní jsou asi 10 cm dlouhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika