Dopěstování lilií z Drobných cibulek



host - 176.163 (?) 
5.9.2012 12:46, zobrazeno: 3569x

Prosím o radu. Přesazovala jsem lilie konkrétně azijské druhy a zbylo mě hodně drobných cibulek, které vzrůstají dole na stvolu. Dřív jsem je zasadila k původnímu druhu, abych nepomíchala odrůdy, ale mám pocit, že jim velké cibule berou sílu, takže přírůstky jsou nepatrné. Teď jsem si na drobné cibulky nachystala záhon. Čím ho mám vyhnojit jak hluboko sázet, jak ošetřovat na jaře.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 5.9.2012 13:20

Také mi před dvěma roky zbyly drobounké cibulky. Dala jsem je na jedno místo asi 40 x80cm, které jsem měla volné. Při výsadbě jsem nijak nehnojila. Byly nasázené v řádcích cca 7-8cm od sebe, dávala jsem je do hloubky asi 3cm. Řádky byly od sebe asi 15cm. Na jaře jsem pak přihodila cererit, na podzim trochu dobře rozleželého kompostu, aby se tím zvětšila hloubka původní výsadby. Letos už téměř všechny normálně kvetly a jsou již schopné růst mezi jinými květinami. Nevím, jestli jsem to dělala správně, ale vyšlo to.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.226 (?), 18.9.2012 21:24

Rověž pěstuji různé druhy lilií a mé zkušenosti jsou asi takové. U nás na severní Moravě jsou mokré zimy a to nemají rády malé cibulky. Do většího květináče položím dno netkanou textilií a nasypu asi 2 cm jemného substrátu. Pak ukládám cibulky vedle sebe na způsob rybích oček. Každou vrstvu cibilek zasypu substrátem a vrstvy opakují. Různé druhy oddělují netkanou textilií. Poslední vrstvu dávám silnější. Hotový květináč překryjí textlií a zafixují motouzem. Takto připravené květináče prozatím uložím pod přísrtřešek a v prosinci uložím do místností s teplotou kolem 4 st. C, nebo uložím do země na zahradě do odvodněné půdy! min. 30 cm od povrchu záhonu a zasypu lehčí půdou nebo substrátem.  Toto pak ještě překryjí stříškou z plechu nebo jiným materiálem. Koncem března cibulky ošetřím a vysazují do bedny se substrátem z důvodu snadného odplevelení a identifikace. Přenášením bedny mohu snadno regulovat osvětlení rostlin. Při výsadbě postříkám cibulky 1 % roztokem Kristalonu. Pak jen čekám co z toho vyroste.         Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika