Termín výsadby česneku



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?)
20.11.2012 18:06

Loni jsem sázela 17.listopadu. Odrůdu neznám, máma má nějakého pěstitele česneku na Valašsku, byla od něj. Od stejného pána mám i letos. Když byly ty holomrazy, u nás byl sníh, takže česnek nevymrzl. Vylezl mi všechen, ale nakonec došly tak dvě třetiny, měla jsem tam nějakou plíseň nebo co to bylo.

Letos jsem ještě nesadila, chystám se tento víkend. Vysočina, 540 m n.m.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 20.11.2012 18:06

Loni jsem sázela 17.listopadu. Odrůdu neznám, máma má nějakého pěstitele česneku na Valašsku, byla od něj. Od stejného pána mám i letos. Když byly ty holomrazy, u nás byl sníh, takže česnek nevymrzl. Vylezl mi všechen, ale nakonec došly tak dvě třetiny, měla jsem tam nějakou plíseň nebo co to bylo.

Letos jsem ještě nesadila, chystám se tento víkend. Vysočina, 540 m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 20.11.2012 21:02

Loni 8.prosince odrůda Benátčan, dostatečně hluboko.Na promrzlé zemině stála dlouho voda, přesto přežilo 90% sadby ve výborné kondici.

Letos je ještě čas.HK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 20.11.2012 21:18

Loni jsem sázel poprvé Tristan a Dukát(nedbaje dědových rad, že u nás na zahradě česnek vždycky plesnivěl) koncem listopadu, vyrostl všechen. Bohužel přes 60% mi chytlo plíseň, takže s česnekem končím a budu pěstovat pouze to co mi jde smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.30 (?), 20.11.2012 21:50

V roku 2011 som sadil dost neskoro, asi nejak zaciatkom decembra. Vysiel zo zeme az na jar, co bolo dobre. Nzmrzol, ale nemozem povedat, ze mu mrazy a sucho vobec neublizili. Sice vysiel a dorastol vsetok, ale aj skoncil sezonu dost rychle. Vnate vyrastli tak do 2/3 velkosti a to iste platilo o velkosti cibul. potom ovadli a opadli. Myslel som si ze to bola nejaka choroba, ale ukazalo sa, ze jednoducho mal skratenu sezonu. Aj strucky su mensie. Na druhej strane, nam to staci.Je velmi ostry a vypada zdravi, ze vydrzi dlho. Rok predtym bol velky, ale menej kvalitny, musel skoro do mraznicky. I ked to teraz este tazko odhadnut, ale tento vyzera trvacejsi.

Tento rok som este nesadil. Urobim tak tento alebo dalsi vikend. Zavisi nielen od pocasia, ale ako budem mat cas. Urcite dam namocit do sulky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.60 (?), 24.11.2012 17:29

Pan Kozak, po dlhorocnych skusenostiach odporuca sadit cesnak najlepsie den pred zmrznutim pody. Teraz som to studoval, lebo sa na to chystam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.4 (?), 29.11.2012 18:35

My už máme teď 8 cm česnek venku. Je to modrý paličák. Co sním udělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.150 (?), 29.11.2012 18:45

Nic. Modlit se a doufat, že vydrží do jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 29.11.2012 19:18

Taky mně už vylezl sice dva řádky, sadila jsem taky modrý paličák a to posledního října, měla jsem dva druhy vylezl ten co byly větší stroužky ten menší je v zemi.Já jsem dnes šla ještě nasadit, další,je to můj letošní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.167 (?), 29.11.2012 19:59

Lidičky, a co čekáte když sadíte tak brzy? Já zítra namořím, v sobotu zasadím a v neděli má mrznout. Zn. ideál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.209 (?), 29.11.2012 20:58

No a čeho tím dosáhnete, že bude mrznout? laugh  Není lepší když do zimy paličák zakoření?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika