Sklizeň česneku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 254.91 (?) 
4.6.2018 21:51

Prosím o radu, zda mám postříkat česnek proti plísni, když jsem našla 5 plesnivých ze 100.Ty s plísní byly žluté a už ležely, ale ostatní jsou pěkné zelené. Děkuji za případnou radu Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 137.170 (?), 24.6.2014 15:08

Letos budu sklízet česnek poprvé v životě. Jak s ním naložit po sklizni? Jak jej očistit, kde nejlépe sušit...

Děkuji, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 15:20

Já česnek svazkuji cca po 12 palicích a zavěšuji do průvanu, nebo dávám v jedné vrstvě do nízkých dřevěných lísek. Zeminu mnoho neřeším, klidně mohou zůstat špinavé. Mám-li čas, seřezávám kořínky v den sklizně (velmi dobře to vypadá, ta hladká čistá plocha přeříznutého podpučí) protože v té době je podpučí ještě měkké. Po usušení omnu v látkových rukavicích s nopky svrchní suknici a bez mytí tak mám výstavně čistý česnek (odstraní se svrcní slupka z 4 a 3 zůstanou). Stonky zastřihuji nůžkami pro sklizeň hroznů na palec od cibule nebo na 10 - 15 - 20 - 25 cm pro odlišení odrůdy. Po nastřižení listových brček u cibule lze tyto stáhnout ze stonku (vypadá to vymazleně, ale na skladovatelnost to vliv nemá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 24.6.2014 16:44

Skvěle, děkuji moc za rady, už se těším na svou první sklizeň. Je malinká, ale mou spotřebu uspokojí... Lukan, Slavín, Vekan... z každého 50 kousků smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 24.6.2014 16:45

Zapomněla jsem se podepsat... Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.6.2014 23:33

Lukan a Vekan mohou mít velikost 12 kousků do kila = odhadem můžete sklidit 4+2+4=10 kg česneku. Sušením pro zimní uskladnění ztratí cca 30% vody takže v době sklizně budou mít cibule i s natí až těch 20 kg. Jinak z hlediska skladovatelnosti je berte na spotřebu přednostně v pořadí V-S-L, pokud nebudete v konkrétním případě chtít do daného receptu česnek s právě tou specifickou chutí a strukturou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.2 (?), 4.7.2014 13:20

Dobrý den, podlehla jsem nabídce českého sadbového česneku a nakoupila za velké peníze Lukan, Slavin a Dukát.

Lukan jsem již začala sklízet a jsem VELMI spokojená - velké palice, nečervavé. Vážně se vyplatí občas zainvestovat, protože v tomhle případě se mi to opravdu vrátí :-)))

Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.248 (?), 4.7.2014 19:48

Kruci, teď jsem si to po sobě přečetla a zní to úplně jako reklamní hlásání :-)

Tak to nebylo míněno, jen fakt jako pochvala českého sadbového česneku. Třeba za to taky může mírná zima, že se mu tak dařilo.

Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 4.7.2014 22:38

No vidíte a já si taky pln nadšení koupil Vekan, Lukan, Bjetin a Dukát a zatáhl jsem si na zcela nový záhon, kde loni byla prvním rokem jen cuketa a okurky sklerociovou suchou hnilobu. A ted si nadávám, že jsem se nespokojil se svou starou a zdravou sadbou... takže se to fakt "vyplatilo"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 4.7.2014 23:12

Já jsem dnes sklidil Dukát. A docela to jde. A cibuli ozimou. Cibuli se u nás daří, česneku už méně. Asi si dám česnekovou pauzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika