česnekocibule



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
30.7.2009 21:58

Dobře jste udělala. Já jenom, že Metation je dávno zapovězený silně páchnoucí a jedovatý prostředek. Tady jsme četli ukázku nad kterou by ochráncům přírody a ostatním "chemofobikům" musely vstávat vlasy na hlavě. I kdyby jste kromě té textilie potřebovala použít postřik, je plno novějších a šetrnějších přípravků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 26.7.2009 22:48

Pane Václave bez ohledu nato co to vlastně pěstujete bych se chtěl zeptat: vy ještě máte Metation? A po postřiku ním tu česnekocibuli jíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.26 (?), 27.7.2009 22:35

Já myslím, že než to stříkat Metationem, chtělo by to spíš zavčasu zakrýt bílou netkanou textílií. Co si o tom myslíte Vy, pane Skálo, souhlasíte se mnou? Stejně jsem letos přikryla giganty, protože bělásci poletovali ostošest a já jim tu úrodu jen tak věnovat rozhodně nemíním. Ať si letí k sousedům :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 30.7.2009 21:58

Dobře jste udělala. Já jenom, že Metation je dávno zapovězený silně páchnoucí a jedovatý prostředek. Tady jsme četli ukázku nad kterou by ochráncům přírody a ostatním "chemofobikům" musely vstávat vlasy na hlavě. I kdyby jste kromě té textilie potřebovala použít postřik, je plno novějších a šetrnějších přípravků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.226 (?), 5.3.2011 19:16

nechci prudit, ale metation nebyl :zapovězený" (takový termín v rostlinolékařské praxi není), ale pouze mu prošlo povolení a v euforii po rozdělení Československa si je slovenský výrobce neobnovil. Stejné složení měl japonský Sumithion, kterému později nebylo výrobcem z ekonomických, nikoliv ekologických důvodů o prodloužení povolení požádáno. H.Havelka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.98 (?), 19.5.2010 8:29

V Chorvatsku (Pelešac) jsme si koupili opravdu obří česnek (asi tak třikrát větší stroužky než náš největší paličák). Byl dost drahý. Pár stroužků, které nám zbyly jsem namořil a letos zasadil. Už teď je rostlinka výrazně větší a silnější než náš česnek. Tak jsem zvědav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 19.5.2010 8:45

Semena česnekocibule jsem si koupila letos, vysela na parapet a pak dala ven. Jsou to pořád stejné drobné nitky, žádný pokrok. Hm, asi potřebují čas. Zatím jsou slabší než pažitka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.135 (?), 23.3.2011 14:23

Zdravím.

Tak přihodím zkušenosti. I po vysazení ven byly rostlinky sotva jako pažitka, vůbec se nechtěly rozrůst. Uštípla jsem jich v létě jenom prá stébélek, abych ji ochutnala. Teď po kontrole na záhonu to vypadá, že asi vymrzla (pažitka hned vedle vesele raší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika