Tmavé skvrny na bazalce



noviva - (1) - 131.150 (?) 
29.6.2011 8:59, zobrazeno: 42202x

Dobrý den,

ráda bych zkušené požádala o radu. Na listech bazalky se mi objevily tmavohnědé skvrny (viz. foto). Pouhým okem jsem žádné škůdce neviděla. Rostlina nezasychala, ale skvrn přibývalo. Stvoly u země měly na sobě také skvrny. Preventivně jsem ostříhala až u země, ale chci se vyhnout dalšímu šíření na nové výhony a okolní bylinky. Můžete mi prosím poradit o co jde a jak se bránit? Pěstuji vedle tymiánu, pažitky a meduňky. U té mám podezření, že se pomalu také objevuje. Předem děkuji. Iva T.

skvrny na bazalce
skvrny na bazalce
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 208.139 (?), 19.7.2011 19:26

Mám to samé :(. Prosím pomozte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.88 (?), 24.7.2011 12:49

Mám tam to samé. Může za to vlhké počasí? Mám strach, že je to plíseň bramborová. Nerad bych přišel o celou úrodu bazalky. Mám jí na zahradě asi 200 rostlin.  Tohe je list bazalky salátové. Na bazalce pravé je to taky, ale zatím o dost míň. Poraďte někdo prosím, jak se toho zbavit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 46.54 (?), 24.7.2011 16:36

Tento úkaz na bazalce znám. V minulosti se u mě objevoval tehdy, když bylo rostlinám zima. Od té doby dávám vždycky pár bazalek do foliovníku, kde jim studeno není a jsou perfektní i tehdy, když kvůli chladu bazalky venku začnou odcházet. Reakce na chlad se u mých bazalek projevovala právě těmito skvrnami. Moje bazalky si zatím venku bendí, reakce na chlad žádná. Vrch Chlum 366 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.88 (?), 24.7.2011 19:45

Tak to se mi ulevilo, že to není nějaká choroba. Poškozené listy jsem otrhal a teď jen doufat, že se oteplí. Jinak bydlím ve středních čechách 176 m.n.m, ale teploty tu deď klesají i pod 9 stupňů. To je zase léto :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.12 (?), 30.5.2013 10:47

Ako to dopadlo? BOlo to z chladu? Niekde som sa dočítala, že to môže byť i z dažďa. Bazalka má rada teplo a má rada vlahu ku korienkom nie na listy, ale to som sa iba dočítala. Začínam pestovať a asi to vonku nepôjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.110 (?), 8.6.2015 15:10

Nemôže to byť spôsobené preliatím, na ktoré je bazalka háklivá? Jeden čas som to mával tiež, dokonca som mal nejaké vonku a tie mi napadli húsenice aj malé "háďatká", tiež by ma zaujímala skutočná príčina... Treba si uvedomiť že v stredomorí to rastie voľne v rírode, podľa toho treba zistiť, kde sa stala chyba...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.209 (?), 7.9.2015 10:10

podle mých zkušeností je to způsobeno teplotou, ať už nízkou, nebo vysokou. stalo se mi to letos s krásně narostlou bazalkou, a to ve chvíli, kdy v relativně teplém večeru byla zalita na listy, a ne jen do půdy. stejně bazalka reaguje, když si ji dáte na horké jídlo - na špagety atd. proto by se neměla dávat při vaření, ale až úplně nakonec. i do nejslavnějšího pokrmu z bazalky - do pesta genovese - se bazalka zpracovává za syrova, a do těstovin se pouze dodá, už se to nevaří

bazalka
bazalka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.66 (?), 10.6.2016 9:03

Mam bazalku v bytě v květináči 1,5 roku a teď to začalo dělat. Má stálou teplotu pokojovou a zálivku stálou po celou dobu a z ničeho nic začala flekatět a listy od spodu rostliny žloutnou. To bude něčím jiným asi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika