Padlí



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?)
20.8.2014 10:10

Já většinou nechávám nějaký ten den navíc, pro klid duše, ale např. u té okurky je to často rovno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.7.2012 11:45

Zkuste se poptat na Ortivu jinde, zabrala mi na padlí na cuketách velmi dobře, OL je tři dny (i na rajčata) a navíc je i na plíseň. Na padlí preventivně nevím, já bych nestříkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.8.2014 21:33

Padlí mám na okurkách i na melouinech ve foliáku a skleníku. Dva postřiky Ortivou bohužel nezabraly, tlak choroby je letos asi obrovský. Máte ještě něco jiného, osvědčeného?

Padlí na melounu
Padlí na melounu
Padlí na melounu, stejné příznaky jsou i na okurkách
Padlí na melounu, stejné příznaky jsou i na okurkách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 19.8.2014 21:37

Proč nezkusíte ošetření přípravkem PREV-B2?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.8.2014 21:44

Padlí je na listech shora, možná by ho tento přípravek mohl uzavřít a zafungovat, podívám se po něm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.98 (?), 20.8.2014 7:21

Na padli pouzivam Topas, Ortiva ma udajne na padli pouze vedlejsi efekt. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.8.2014 9:37

OL Topasu by mi vyhovovala, použil jsem ho letos na révu. Stejně je zajímavé že na okurky, které se konzumují hned, je OL 3 dny a na révu nějaké 3 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 20.8.2014 9:53

1)Myslím si, že to bude taky tím, kolik,a jaké chemické látky-reziduia přes slupku do dužiny to které ovoce, zelenina dokáží "natáhnout", a jak jsou jednotlivá reziduia potenciálně riskantní,zdraví nebezpečná.

2)OL neznamená časový odstup od počátku ošetření do začátku konzumace, ale do začátku sklizně.

3)U vinné révy stolní je OL většinou kratší, než OL u révy moštové.Zřejmě by reziduia mohla při výrobě vína výrazně brzdit kvasící efekt.Dalším důvodem je fakt, že stolní réva se před konzumací většinou omyje, moštové odrůdy se neomývají, a jdou přímo do výroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.8.2014 10:10

Já většinou nechávám nějaký ten den navíc, pro klid duše, ale např. u té okurky je to často rovno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.98 (?), 20.8.2014 10:19

Uplne rovno by to byt nemelo, pokud je OL 3 dny, sklizet by se melo pocinaje 4. dnem po postriku. U jahod jsou take pripravky s OL 3 dny. Pro jablone (strupovitost) ma Topas OL 35 dnu, pro padli na jablonich ma Topas OL 14 dnu. Jak ta jablon pozna, ze se strika proti strupovitosti nebo proti padli? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.8.2014 10:39

Nebojte se, OL3 se stanovuje s určitou bezpečností "na blbuvzdornost", takže pokud se nesejdou nějaké synergické účinky, tak i výklad že první den je den postřiku (pro nechápavé pondělí) a třetí den je možné sklízet (pro nechápavé ve středu) a v den sklizně i konzumovat (pro nechápavé ve středu) musí být při běžné konzumní dávce (pro nechápavé 150 g okurkového salátu) naprosto bezpečné.

Při vykazování obchodního obratu by Vám však mělo sedět, že zákazník dostal ošetřený plod až čtvrtý den po aplikaci (tedy pro nechápavé v pátek).

Milý J.R. bude tak hodný a zjistí, jak je to s aplikací Horizonu na zimní jablka jeden den po sklizni jako prevence skládkových hnilob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika