Choroba Rajčin



michalpo - (1) - 218.134 (?) 
21.5.2011 19:06, zobrazeno: 9939x

Vie mi niekto poradit? Na mladých paradajkach sa stáčajú výhonky. Aka choroba napadla moje paradajky(rajčiny)? A ako tomu zamedziť? Foto:

Rajče
Rajče
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 193.133 (?), 30.5.2011 18:12

I moje všechna rajčata letos vypadají stejně. Sazenice mám od rodičů a ty je mají v pořádku. Na netu jsem našla, že by se mohlo jednat o nakažlivé virové onemocnění stolbur. Nikde jsem však nenašla, jak se této choroby zbavit. Je nutné kompletně vyhodit i hlínu a pytle, v nichž je pěstuji, než se pokusím vysadit sazenice ještě jednou? Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.5.2011 21:56

Nehnojíte moc? Zkuste chvíli nehnojit a uvidíte, taky to mám na jednom rajčeti ale myslím že rajče roste rychleji než se stačí rozvinout listy. Tady máte něco o Stolburu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Najdem - (2) - 70.230 (?), 26.5.2012 18:41

Dobrý den. Stejný problem mám i já.Moje rajčata rostou normálně, ale rajčata která jsem daroval mají stejné příznaky jako na obrázku.Tato darovaná rajčata jsou nasázena na záhonu, který byl zjara pohnojen nevyzrálým kompostem.Mám dojem, že rajčata jsou spálena tímto kompostem.Děkuji za reakci na můj příspěvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.5.2012 20:09

Postupen času jsem se dopídil k těmto informacím. Dávám to za vinu nějakému svinstvu v kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VeniH - (16) - 43.102 (?), 28.5.2012 11:31

Já podezírám plastové kýble, ve kterých rajčata pěstuji už několikátý rok po sobě. nejde jen o zkroucené lístky, ale i květy jsou pak deformované a plody prostě nenarostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.5.2012 12:44

Já používám plastové kýble a květináče již řadu let a do loňského roku problémy nebyly až na jednu vyjímku, to jsem poprvé použil koňský hnůj, a letos ve větší míře kompost. Kroutí se mi nejen rajčata ale i některé papriky, v zemině s kompostem mi uhynuly jahody, muškáty a cukrové melouny. Muškáty navíc v této zemině doslova živoří.

Vzal jsem takto poškozené rajče když bylo ještě malé, vykoupal mu kořeny a nasadil ho do nového kbětináče s obyčejnou zeminou ze záhonu, bez jakéhokoliv kompostu. Rajče se vytáhlo, má půl metru a nové listy vypadají stále stejně, včera jsem ho dal na záhon do "panenské" země a uvidíme.

Co se týče kvetení tak věty vypadají normálně, rostliny mají malé plody. Učinil jsem ještě jeden pokus, a rozmíchal dusíkaté hnojivo (15,5 %) v konvi s vodou a provedl jsem zálivku rajčat, snad se výsledek dostaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika