Špatny amarilis



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?) 
1.3.2012 17:27

Takhle jsem pěstobval Amarylisy roky, vždy pár listů, binec ze slupek a nic. Vyřešil jsem to ale velmi dobře, Amarylisy nepěstuju a stránku v katalogu s Photoshopovými květy přeskočím. K odpovědi výše. Když tazatelka za týden cibuli takhle zlikvidovala, myslíte, že za čtvrt roku dokáže zázrak? Já ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.3.2012 17:39

nejlepsi je hodit na zhon, prikryt textilii kvuli skudcum a uvidite jak vam cibule narostou a predci veskera ocekavani, samozrejme, ze letneni v zemi je mozna podmineno nadm.vyskou, ale myslim, ze to 500mnm to bude OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.119 (?), 1.3.2012 21:07
Pro P.P. i zázraky se dějí ;-) když Amarylis nebude moc přelívat tak se zotaví. Nevím proč by to neměla zkusit. Hm?? Není to zase až tak náročná květina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 5.3.2012 14:51

O víkendu jsem neodolala akci amarylisů v marketu a zakoupila si další do své sbírkyy. Byla jsem v šoku jak to měli přelité. Jeden z nich měl obrovskou cibuli a dva stvoly, které svědčí o bahatém kětenství ale po hlubším přezkoumání kvality cibule doma, jsem zjistila, že pod slupkami se skrývá velká jizva hniloby a tak nevím co teď? Jestli mám počkat až odkvete a nehýbat s cibulí nebo vyndat, očistit a nasadit do nové hlíny? Je tak přelitý, že nepotřebuje aspoň měsíc zalévat. Nevím jestli by se přesazením do druhé hlíny nezastavil růst stvolu. Má někdo s tímto problémem svoji zkušenost? Děkuji R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.119 (?), 5.3.2012 16:04
V supermarketech buďto nezálevají vůbec a nebo moc. Nepřesazujte, jinak poškodíte kořeny. Nejlepší řešení je nezálevat a postříkat previcur.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 5.3.2012 16:09

No, ja s tim zkusenost mam, loni jsem koupila v tescu asi 6 cibuli, vyprodej po 35-50kc ale vsechny do jedne nahnile :) vzala jsem to kvuli te cene a novym barvam, zachranila jsem vsechny. Jak na to?

1.Vytahnout z kvetinave a ocistit od hliny.

2.Odriznout vsechno shnile pryc vcetne napadenych korenu. Je to cibule, nebojte se ze bude hned po ni. Opatrne jsem orezala i ohnila podpuci, tam nesmite jit prilis hluboko aby mohly narasit nove koreny. U jedne jsem musela oloupat slupky snad do poloviny, (to uz jsem premyslela jestli zbytecna prace, ale pri nakupu nebylo videt ze jde hniloba az tak hluboko a pak uz jsem ji chtela dat sanci).

3. Zkontrolovat ze je to pryc skutecne az do zdraveho. Pokud je zasazen i stred cibule, asi vyhodit.

4. Osetrit necim proti hnilobe a plisni - ja jsem namichala previkur s ortivou a namocila jsem cibule asi na pul hodiny.

5. Nechat zaschnout a odpocivat. Pokud mate rostliny se zdravymi koreny, posadit na perlit a zalevat do podmisky aby mely rany sanci se v suchu zahojit.

6. Cibule se zahojenou (zaschlou) reznou ranou zkusit melce zasadit, nepremokrovat jen mirne zalevat. Pokud mate pochybnosti, muzete posadit na perlit a pockat az vypuci koreny a pak teprve do hliny.

Ve vasem pripade je jediny problem a to je kvet, musite se rozhodnout sama jestli pockate az vykvete nebo ho ufiknete hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 7.3.2012 20:12

Dobrý večer, děkuji za návod pro záchranu amarelisů. Historie se opakuje, tak už vím, že v tescu si už nikdy nekoupím žádnou kytku v akci. Původně jsem jí tam chtěla vrátit, na barvě mi až tak nezáleží, protože je to obyčejný červený. Jen jsem ho chtěla kvůli velikosti květů z obří cibule. R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 11.3.2012 10:20

Moje zvědavost je silnější než pozdější ztráta cibule. Zatím roste!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 1.3.2012 20:21

Květnímu stvolu může chvilku trvat, než se objeví, tenhle rok se nám např. objevil až týden po celkem vzrostlých listech. Jak již 142.119 psal, mírně zalévat lze. Jinak období klidu nemusí být takto dlouhé. Stačí 5-6 týdnů při teplotách do 5°C. Já ho třeba na tuto dobu uklízím do lednice zahrabaný v navlhčeném písku. Zkusil jsem ho takto minulý rok nechat vykvést dvakrát - leden a prosinec, ale cibule se notně scvrkla a její "rekonvalescence" je tím pádem delší. Jako zajímavost to bylo poučné, ale dál bych to nedoporučoval. V dopování v marketech bych celkem věřil, hvězdník snese hodně, takže ho lze bez obtíží přihnojit opravdu vydatně. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.243 (?), 26.5.2014 21:21

Takto mě vykvetla včera 25.5.

Jinak ji na zimu odstřihnu listy nad cibulí, dám do chladu a temna (chodba, sklep cca 10° C a z jara ji koncem března dám někam do polostínu nebo až k oknu a začnu přiměřeně zalévat.

Někdy ale také trucuje a nechce vykvést. 

amarilis
amarilis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika