Fíkus Benjamín - žloutne a opadává



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?) 
12.1.2011 8:06
no vetšinou řeším přeliti - necham vyschnout a pak to při dalšá zalivce použiji jako desinfekci... takto jsem si přelil citrus opadavali listky jak diví a hned i zasychali vetvičky byl jsem docela naštvany na sebe kořenovy bal byl dost vlhky pač jsem ho přelil - řekl jsem si nic u víc nemužu pokazit tak jsem to zalil timto roztokem a svete divse opadaváni ustalo (sice zbyly jen fragmenty z rostliny ;(() ale zachranil jsem ji... tam opravdu stačí par tech zrniček na desinfekci... hlavne to ješte používám při klíčeni rostlin při tzv padání klíčku velmi učinné ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 12.1.2011 13:53

Julius, prima, jeste to prostuduju ale desifinkace kury na orchideje by mela fungovat. Taky namazu roztok na list, ktery ma fungus a uvidim co na to rekne. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 12.1.2011 16:08

Kozičko, ale opravdu na list jen růžovoučký, slabý roztok, hypermangan je docela mrška, dokáže solidně popálit i kůži. Desinfekce je to výborná. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 12.1.2011 16:41

Eleno, ano budu opatrna. Vim, ze ma silu. Na co ho jeste pouzivate jako desifenktant, muzu se zeptat? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 12.1.2011 18:54

Kozičko, já ho používám také, ale jen na něco - vykoupala jsem v něm před sázením česnek (ten na jídlo) a hlízy mečíků. Kdysi jsem ho použila při výsevu kaktusů, když jsem je ještě pěstovala. Kromě kytek jsem ho použila psovi na ránu na hlavě - všechno jen slabě růžový roztok. Použít nasycený roztok mi kdysi poradil pan doktor veterinář k potírání opravdu velké rány na krku kocoura, ta rána se během několika dnů zcela zatáhla a perfektně se zahojila (vím, že se to netýká kytek, ale může se to někdy hodit).         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 12.1.2011 19:15
no ona je moje manželka koňák tak to používala i u koně na rány na vysušení... taky jsem to na česnek letos použil ;))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 12.1.2011 22:19

Dobrý večer Kozičko, stačily použití popsat diskutující přede mnou, občas místo Sava, s ním desinfikuji také králíkárny, citrusáři radí při napadení rostlin škudci přidat do postřiku z lihu, saponátu nebo mýdla a vody. Táta ho požíval jako pan Novosad proti padání klíčících rostlin nebo také do postřiku proti houbovým chorobám na okurkách.Desinfekce u lidí taky. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 12.1.2011 22:34

Dekuji vsem za prima rady. Jeste bych se chtela zeptat jestli ta plisen na okne o ktere psala Pavla by se timto roztokem taky dala uhubit. I to by byl uspech, Hledala jsem ale nenasla. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 12.1.2011 22:43

No, asi nedala, zabarvení po hypermanganu by se už nezbavila. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.3 (?), 26.2.2011 12:40
Zdravím, ja by som potreboval poradiť. Mám nový fíkus benjamín na hydrophónii asi mesiac a začali sa objavovať na listoch malé pluzgieriky ktoré po pár dňoch začínajú tmavnúť a vznikajú z toho také čierne bodky a zároveň sa na listoch vytvárajú akoby praskliny ktoré časom na okrajoch vyschnú a vytvoria na liste jazvu cez ktorú je skrz na skrz vidno. A na koniec mladé listy ktoré akurát vyrašili bud odpadnú alebo začínajú strácať chlorofil a tým sú flakaté. Za skorú odpoveď ďakujem. Ivan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika