Fikus Benjamin - černohnědé tečky na listech - škůdce



host - 203.219 (?) 
25.2.2011 12:20, zobrazeno: 12380x

Dobrý den,

na fikusu Benjamin se objevují zespodu listů ale i seshora hnědočerné skrvny (jakoby hmyzí trus) a teď se seshora začaly dělat takové malinkaté bílé nebo průsvitné tečky. Ty bílé tečky nejdou setřít, takže to bude asi ztráta barviva a nějaký škůdce mi tu kytku vysává. Až nyní při focení jsem si všimla, že tam asi nějaký škůdce opravdu bude. Jeden byl velký tak 0,5mm ale ostatní byli menší - světle hnědí broučci. Žádný z nich se nehýbal.

Můžete mi poradit, co to je a jaký přípravek na to mám použít nebo co ještě mohu udělat, aby se měl můj fikus lépe? Koupila jsem před půl rokem Sprozit AF, použila jsem to zatím dvakrát. Vždy se to zlepšilo, ale pak se to vrátilo.

Přikládám foto 1. těch hnědých skvrn, co si myslím, že je trus toho škůdce, 2. bílých teček na listech, 3. škůdce.

 

Děkuji MM

trus škůdce?
trus škůdce?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 203.219 (?), 25.2.2011 12:23

Nějak mi nejde vložit více obrázků, tak to dávám jako reakci.

Tady jsou zachyceny ty bělavé tečky
Tady jsou zachyceny ty bělavé tečky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.219 (?), 25.2.2011 12:27

A zde vkládám foto škůdce. Porovnáním s "otiskem prstu" můžete vidět, jak je maličký.

Pozn.: na předešlé fotografii ta velká světlá skvrna uprostřed není na listu, je to odlesk světla. Ty skvrnky jsou opravdu jak vpichy špičkou špendlíku a jsou podél okrajů listů.

Za případnou pomoc předem moc děkuji

škůdce
škůdce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika