Zavlažování broskvoně



Stránky: 1,  2   
host - 96.8 (?) 
11.4.2014 12:20, zobrazeno: 10691x

dobrý den,

právě jsem vysadil broskvoň REDHAVEN a mám otázku ohledně zavlažování. někde jsem četl vychytávku, že se při výsadbě zahrabe zátkou (s dírkami) do kořenů petlahev s uřezaným dnem, do které se nalije voda. Je to k něčemu? 

pro pořádek bych měl říct že jsem lajk a chtěl bych se něco málo naučit :)

díky za každou radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
šnek - (6) - 96.8 (?), 11.4.2014 12:46

nebo je lepší udělat u stromku "mísu"? byl by nějaký stručný návod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 11.4.2014 13:43

strom treba zavlazovat zriedka. Iba po velkych suchach. Niektori zakopavaju drenaznu hadicu a cez nu aj hnoja korenovy system. Ja vykopem okolo stromu ryhu, dost velku, aby stacila vsakovat vodu. Postim zo studne a dam stromu aj niekolko 100 L vody. Ale vynimocne, mozno par krat za rok, niekedy ani raz. Hlavne pred urodou, aby bolo ovocie stavnate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 17.184 (?), 11.4.2014 15:03

Při výsadbě dám vodu do jámy dokud pije. Pak vysadím stromek a zaliju 1 konví. Na jaře upravím mísu. Pokud do týdne neprší, odhrábnu zeminu a pokud není v 5 cm vlhká, zaliju opět 1 konev.

2-4leté stromky zalévám, když v 10 cm není vlhká zem, do drážky po obvodu mísy.

5leté a starší stromy už nezalévám, leda v katastrofálním suchu. Pak ovšem zalévám po obvodu koruny, aby kořeny šly za vodou do stran. Proto také ne PET lahve ke kmínku. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 11.4.2014 16:44

Potřeba zálivky   se odvíjí od kvality půdy. Na písku je třeba zalévat často a třeba po dobu několika let. V jílovité někdy jen po výsadbě a při déledobém suchu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
šnek - (6) - 96.8 (?), 11.4.2014 23:49

takže petku vyhodit a udělat mísu. ještě bych měl prosbu na někoho kdo ji má, jestli by mě ji pro inspiraci nevyfotil,

díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 15.4.2014 15:01

posílám tu požadovanou mísu wink

mísa
mísa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 15.4.2014 15:02

no a pokud jste myslel jinou tak tady je laugh enlightened


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.4.2014 15:48

Tou mísou se rozumí koláčovitě navršená navršená  zemina nad úrovní terénu , cca metr v vprůměru, kde uprostřed stojí stromek. Nejvyšší jsou okraje a do středu se pozvolna svažují. Dešťová voda tak stéká ke stromku a nevylévá se pryč.  I tak by měl být kořenový krček vysazeného stromku nad úrovní okolního terénu. Až klesne zemina v jámě, sedne i stromek. do optimální výšky.Navršená zemina mísy vyplní chybějící prostor a stromek nezůstane utopen v jamce, kde bývá jinak odsouzen k zániku.
    To na první fotce bych nenazval mísa, nýbrž smaltované umyvadlo, správně česky lavór .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 29.3.2020 16:00

Nejde mně o zavlažování broskvoně, nýbrž o to, jestli jste si nachytali v průběhu teplého února nějakou deštovku. Začíná zase sucho? Toť otázka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika