Už postřik na kadeřavost?



host - 207.34 (?)
5.3.2013 17:41

Jsem začátečník, tak se zeptám možná blbě, ale lze uchovat namíchaný postřik proti kadeřavosti, který jsem použil dnes, na příště tj. cca za 14 dnů?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 224.57 (?), 3.3.2013 12:51

u stromu stacii zaliat raz za mesiac aj viac, ak je velmmi sucho. Ale zaliat riadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.3.2013 13:12

Pane mičurinec, a co mám dělat já když stromky stojí ve vodě? Srovnáváte nesrovnatelné, Vy zalít můžete, já mohu tak maximálně čumět. Nevím o kolik stromků pečujete ale nevidím problém v tom, že stromky jednou za čas pořádně zaleju, a taky to tak dělám pokud náhodou dva měsíce neprší, pořád je to lepší než to mít pod vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.3.2013 13:15

děda má také vše pod vodou, akorád se nadře než udělá různé strouhy, ale je pravda, že to nelze udělat úplně všude

třeba vloni nepomohla voda ani černému rybízu, stačilo, aby listy sežehlo slunce a část hned opadala a takhe je to se vším

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.3.2013 14:43

Já nemohu udělat strouhy, nemám kam vodu odvést, ta voda stoupá zespod a když už opadne tak ze země jde ještě dlouho vlhkost a s ní i související choroby a poškození, kořeny stromů navíc nedýchají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 3.3.2013 14:16

Tak z předpovídaného slunečného počasí nebude alespoň pro dnešek nic, protože se opět zapomnělo na nízkou inverzní oblačnost, která nás pravidelně navštěvuje už od řijna každým rokem. Ve vysněné horké pěstitelské zóně v okolí Břeclavi se Mirkovi vyskytly nečekané problémy. A kdo by to byl s těmi meruňkami řekl. Samozřejmě vím, že mráz 18.5. v minulém roce překvapivě za úřadoval i tam, nicméně jaká už může být vhodnější lokalita pro pěstování meruněk, než právě tam. Mně tady mráz úřadoval v minulém roce dříve a sežehl květy meruněk už 10.4., ale jinak jsem měl před tím od mrazu v tomto období pár let pokoj. Rozhodně bych nikdy nevyměnil žádný plodový myrobalán za meruňky. Nic proti plodovému myrobalánu, ale např.Velkopavlovická je obrovská lahůdka. Ale nakonec je velmi dobrá i Radka a Leskora. A kde je v tu dobu plodový myrobalán. Ale kdo má místo, tak proč ho nemít, stejně jako fůru japonských švestek. A když nelze pěstovat meruňky, tak je to jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.3.2013 14:53

U nás bylo dnes krásně jasno, skoro bezvětří, ráno mrzlo. Teplota ve skleníku a u citrusů vyskočila až skoro ke dvacítce. Meruňkám se spíše daří na nějakém mírném svahu nebo vyvýšeném místě, tam kde se ani moc mráz nedrží, navíc ty moje klátila i monilioza, meruňka je větší strom a špatně se už ošetřuje, navíc ta podmáčená půda. Vloni přišli zmrzlí 3x, 3x mi pomrzly květy broskvoní, třešně, poupata, mladé výhony na révě, ale melouny jsem ochránil.

Výhled je stále teplý takže příští týden dám druhé ošetření ve zkráceném termínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.3.2013 10:01

já provedl včera postřik, bylo pěkně a tak si myslím, že se vše povedlo jak má, alespoň zatím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 5.3.2013 17:41

Jsem začátečník, tak se zeptám možná blbě, ale lze uchovat namíchaný postřik proti kadeřavosti, který jsem použil dnes, na příště tj. cca za 14 dnů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.3.2013 18:45

Já např. kuprikol uchovávám ve sklepě ve tmě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.3.2013 19:20

Kuprikol, jako všechny práškovité přípravky, či mikrogranuláty, nesmí především zvlhnout! Ty kapalné nesmí především zmrznout. A žádným z nich nesvědčí sluneční světlo.

Obecně platí, že nelze mít 14 dní namíchaný přípravek, dochází k rozkladu účinné látky, vysrážení na stěnách a hadici postřikovače, může se ucpat tryska, dojde k významné snížení účinnosti, někdy až nulové.
S anorganickými měďnatými přípravky však v tomto směru osobní zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika