Totální chloroza i přes použití chelátu železa



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?) 
29.6.2014 22:11

Fytovit byly obecně listová hnojiva, jejichž základem byly smíchané nasycené roztoky močoviny, hořké soli, zelené skalice a aditiv (pH 5,6)
nebo
dusičnanu hořečnatého, zelené skalice a aditiv (pH 6,7).

Pokud neseženete, můžete si vybrat z sortimentu Lovochemie nebo z řady hnojiv Wuxal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 54.27 (?), 30.6.2014 20:32

Děkuji moc za rady. Prosím, můžete ještě jednou kouknout na fotku, zda se opravdu jedná o chlorzu? či je to nedostatek jiného nebo choroba? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.6.2014 21:43

U jabloně mohu na 90% potvrdit chlorozu, kalciozu,která se projevuje na nejmladších vrcholových listech rostliny.Chybí železo, ošetřete postřikem na list síranem železitým(zelená skalice),nebo HARMONIE - Železo, Ferovit,Hydroplus Fe,Tenso Fe,Ferosol,aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.3 (?), 1.7.2014 8:03

Myslim, ze dotaz se tykal asijske hrusne, ale predevsim, mne se tedy na chlorozu osvedcil opakovany postrik v kombinaci (spolecne) Wuxal Super + Harmonie Zelezo (v pomeru 1:1, nebo prvni postrik 2:1 ve prospech "zeleza"). Postrik se samotnym pripravkem Harmonie Zelezo prilis nezabiral (castecne ano). Duvod vidim v tom, ze pripravek Harmonie Zelezo neobsahuje zadne mikroprvky (zatimco Wuxal Super ano). Zvazil bych resp. provadel rovnez prihnojovani kvalitnim hnojivem s garantovanym obsahem mikroprvku. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 1.7.2014 15:11

Při postřiku Harmonie a Wuxal Super v jedné směsi podle mě hrozí reálné poškození popálením, oba přípravky mají asi různé poměry směsí... Každopádně Harmonií Fe jsem stříkal 3x a po posledním se žloutenka ještě podstatně zhoršila. Ted mám koupený Wuxal super a asi ve čt až nebude hrozit déšt na broskev aplikuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 1.7.2014 15:23

... pokud budete stříkat za oblačného počasí nebo v podvečer (v červenci po 18 hodině), tak popálení nehrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 1.7.2014 15:56

Harmonie Fe obsahuje také N, takže při společném postřiku s Wuxal asi hrozí popálení... neb se zvýší celkový poměr N ve směsi. Postřik dělám zásadně k večeru nebo když je zataženo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.112 (?), 1.7.2014 18:04

Postriky lze samozrejme stridat (take jsem to delal) a pokud jste jiz postrik Fe delal, tak je to asi lepsi. Jinak je vhodne se podivat na slozeni obou pripravku a doporucenou davku (ml/10l). Harmonie Fe ma cca 4% N, Wuxal Super 8% NPK. Daval jsem plnou davku Fe (20ml/10) a polovicni i celou Wuxalu (20-30ml/10l), k popaleni nedoslo. Nekteri pouzivaji jako listove hnojivo Kristalon PaK, ktere je cca 2x silnejsi nez Wuxal a jak jsem z minulych diskusi pochopil, davaji nekdy i podstne silnejsi davky nez 20-30g/10l (coz nepouzivam a nedoporucuji). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 54.27 (?), 1.7.2014 21:33

Díky, díky za rady. Wuxal mám, tudíž postříkám asi nejdřív, Harmonie železo budu muset nejřív koupit, někam pro ně zajet... nebudu tedy míchat. Postřiky provádím vždy v podvečer, riziko popálení je menší a už taky většinou tak nefouká. Hrušeň šizená na hnojivech neni, protože pod ní pěstuji zeleninu, bývá zde zarýván hnůj (směs králičí, slepičí a prasečí), rozhozeno NPK - na střídačku, letos byla na jaře přihnojena i kristalonem start. Jabloň, která je vedle je bez problémů. Zajímavé ovšem je, že v přímce nad ní (trochu do svahu) - i když ve větší vzdálenosti než vedlejší jabloň je aronie a nad aronií další jabloň a tyhle dvě mají taky světlejší letorosty než všechny stromy, stromky a keře okolo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.7.2014 9:54

Stromky po vysazení nemají potřebu hnojit.Jediné co takové stromky potřebují, je nechat dobře zakořenit.Tudíš bych při prvních příznacích chlorozy nehnojil širokospektrálními hnojivy, ale pokusil bych se zjístit, zda chloroza opravdu souvisí s nedostatkem železa.

Takový nevinný testík si můžete udělat i vy.Síran železnatý, lidově řečeno zelená skalice není nijak koncentrované hnojivo Fe.Tedy nelze počítat v případě překročení doporučené dávky, nevhodného hnojení, nebo špatné indikace, že rostlinám ublížíte.Dokonce bude potřeba postřik zelenou skalicí opakovat.Pokud chlorotické listy po takovém postřiku zareagují zezelenáním pletiv, tvorbou chlorofylu, třeba i místy, je jasno, že se jedná o deficit Fe.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika