Mravenci na broskvoni



Stránky: 1,  2   
host - 160.2 (?) 
16.5.2011 23:42, zobrazeno: 15615x

Dobrý večer,

ví někdo, jak nejlépe se zbavit mravenců, kteří neúnavně trápí broskvoň Envoy viz obr. Letos poprvé kvetla a má i pár plůdků. Už druhý týden pozoruji v koruně spousty malých černých mravenců. Napřed jsem nevěděla proč, poté jsem si po pár dnech všimla mšice. Broskvoň jsem ošetřila Mospilanem, mšice zmizela, avšak mravence pozoruji dál. Čím to je a jak ji mohu od mravenců pomoci???

Děkuji, Bar.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 160.2 (?), 16.5.2011 23:42

Bar.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.5.2011 6:36

Já udělám na kmínek pásek lepidlem Chemostop a je od nich pokoj. Jednou za čas lep obnovíte, samozřejmě že musíte natřít i opěrný kolík nebo cokoliv jiného po čem by ty bestie mohly lepidlo obejít. Dokáží to i po pohupujících se listech a větvích které se dotknou např. plotu (ustřihnout) jen občas. Máte vidět jak čekají ve frontě na vhodný okamžik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.93 (?), 17.5.2011 7:37

po zjištění ceny za kelímek chemstopu to řeším jinak -mucholapka za 4 koruny, omotaná o kmen stromku. pokud prší a už nelepí, tak jednoduše odmotám jeden závit a zase lepí... je to daleko levnější řešení a stejně účinné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.69 (?), 17.5.2011 8:56
Dobrý deň! Ak ste nemala broskyňu plnú vošiek-so skrútenými listami, bolo zbytočné striekať chémiu. Mravcov Mospilanom nezničíte. Účinnejšie je zabrániť mravcom v prístupe do koruny, aby nemohli prenášať vajíčka vošiek na mladé rastnúce vrcholky. Používam tiež Chemstop ako p.Mirek, ale najprv kmeň či konár omotám páskou-stačí aj papierová zakrývacia pre maliarov. Chemstop bez podložky totiž v priebehu sezóny rozleptáva kôru a ostanú na kmeni nepekné pruhy. Preto tá páska. Chemstop mám už cez 20 rokov, nepokazí sa. Ale s tou mucholapkou je to výborný nápad! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 17.5.2011 9:16
Dobrý deň Vám prajem, to je zaujímavý postreh, že Chemstop rozleptáva kôru. Zatiaľ som to nepozoroval, ale možno som sa nepozorne díval. Zvolil som náter lepidla priamo na kvôru z toho dôvodu, že kôra staršieho stromu býva nepravidelná, mravce si nájdu cestičky popod pásku. Peter, Nitra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.69 (?), 17.5.2011 9:53
Dobrý deň Peter! Ak máte na stromoch starú rozpraskanú kôru, mení to situáciu. Na mladých jabloniach je kôra hladká a ešte po 2 sezónach boli na kmeňoch nepekné pruhy od Chemstopu. Teraz vždy na jeseň prstami v jednorazovej rukavici odlúpnem pásku s lepidlom a všetko aj s rukavicou vyhodím do kontajnera. Lesklá páska (izolepa) sa mi neosvedčila-lepidlo pri vyšších teplotách vzduchu po nej steká dolu po kmeni. Najviac sa mi táto zábrana osvedčila u solitérnych ovocnín bez drôtenky- u čerešne, hrušky, broskýň. Absolútne čisté konáre so zdravými listami, bez nutnosti striekania. Radosť pozerať. Marhuľa vošky nemáva. Majte sa pekne! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 17.5.2011 14:14

Ďakujem Vám pekne za zaujímavú radu, vyskúšam u mladých sliviek, len priznám sa neviem ako teraz odstrániť chemstop z kôry. Čo by ste poradili? Ešte by som Vás chcel poprosiť o radu k egrešom, ale to nepatrí do tejto témy. Ďakujem. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.47 (?), 17.5.2011 14:21

Dobrý deň Peter! Chemstop som odstránil z kôry handričkou navlhčenou v acetónu. Rýchlo sa odparí a rastlinu nepoškodí. Egrešov mám niekoľko odrôd, prevážne rezistenty. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 17.5.2011 14:27

Acetón nemám, cestou domov kúpim. Mám tech. benzín, myslíte že tým by to šlo tiež? Ďakujem. Peter, pstefun(zavináč)gmail.com.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika