Kadeřavost - postřik dnes?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 0.146 (?) 
2.2.2017 21:09

ano mame dva měsice doma broskvičky až to někdy lame větve přivedl mi k tomu starej pan kterej jezdil do Číny a Ruska a navozil si material  a očkoval to na mandloně a předtim na mirobalan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 44.23 (?), 2.2.2017 21:18
Tak jasne ze bych to chtel. Je to jen o penezich :) obec mi to chtela prodat jako ornou pudu, ale nekdo v zastupitelstu podotkl ze si tim zvysim hodnotu domu s pozemkem a hned se cena vysplhala 3x tolik. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.2.2017 10:35 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 13.2.2017 10:39

Můžete mi prosím poradit jak a čím stříkáte?

Dělala jsem jeden postřik Kuprikolem před rozkvětem kadeřavost jsem měla jen na nektarince Venus.

Co přidáváte na monilii?

Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.2.2017 13:49

Proti kadeřavosti dám Kuprikol, případně Champion a koukal jsem, že ten třetí měďnatý fungicid Kocide (granulovaný) už ani Agromanuál nenabízí. Respektive jej nedoporučuje v nabídce fungicidů konkrétně proti kadeřavosti společně s jinými přípravky. Před rozkvětem použiju Thiram granuflo a přidám k němu Horizon. Proti moniliovému úžehu používám Horizon, Talent a Zato. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 13.2.2017 20:11

Hmm, pěkné, takový arzenál nemám, ale proti monilii na broskvoních už letos zasáhnout musím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 14.2.2017 9:21

Děkuji za odpověd.

Stříkala jsem jenom kuprikolem ale pozdě, až před rozkvětem.

Chci nakoupit Silwer Star, Sulka extra, Champion, Thiram Granuflo, Horizon, Kuprikol mám. S tím vystačím na celou zahradu a nejspíš nepoužiji všechno.

Ještě jednou děkuji

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 14.2.2017 10:12

Paní Jano, stříkám proti kadeřavosti skoro 20 let jen Kuprikolem a až před rozkvětem a nemám pocit, že by to bylo pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 14.2.2017 11:50

Opravdu? Já ani nevěděla na co to je. Bratr říkal kup Kuprikol a postříkej. Taj jsem to postříkala. Kadeřavost nemám na větších stromech ale na malé nektarince asi Venus byla loni hodně a na staré broskvi(dvě vyholené větve) tam byla taky hodně, tak jsem jsi myslela že to nestačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 14.2.2017 13:34

Abych to uvedl na pravou míru: to, co jsem napsal, je pravda. je ale mnoho jiných pěstitelů, kteří takový způsob ošetření považují za nedostatečný. Takže můj příspěvek neberte jako rozhodující. Každý má jiné zkušenosti. Každý má třeba i jiné podmínky. Někdo má na zahradě jen stromy, jiný má v blízkosti ještě záhony se zeleninou a nechce je zatěžovat chemií. Přeci jen na stromě ulpí mizivé množství postřiku a ostatní jde do země. Přitom nám ale všem jde o to samé, mít pěknou úrodu kvalitních plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika