Jarní očkování - jaké máte výsledky?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?) 
28.3.2014 20:35, zobrazeno: 3981x

Tak jsem v minulém období "veder" kolem 17°C před 14-18 dny provedl zkusmo očkovat Forketem na slivoňovou podnož a dneska koukal, že už spolehlivě všechna očka raší. No zatím jsem úvazek nepovoloval, to nechám až asi za měsíc nebo až skončí hlavní tlak mízy. Nad očky je pouze 8 cm čípek a tak podnož ani nemá kam jinam tlačit mízu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 28.3.2014 20:47

Je možné očkovat Forketem i nyní 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.3.2014 21:15

možná ano, ale ty dva týdny zpátky byly očka na spodní třetině výhonu se sotva znatelně roztaženými šupinami na pupenech a nyní už asi nenajdete vhodný výhon pro odběr oček.

Já jsem bral větvičky, co mi šly na severní straně koruny do cesty a tak bych je ostříhal bez ohledu na násadu plodů po odkvětu.

No asi pokud budete zkoušet očkovat již narašené očka, bude to chtít více opatrnnosti při ovinování páskou a zejména pak asi přetažení mikrotenového pytlíku, aby se zmenšil odpar z rašícího očka.

Zvažuji, jestli zítra nezkusím ještě "záchranné očkování". Mám na zahradě dvě broskvoně starší 15 let a už mají po 1-3 použitelných větvičkách na okraji koruny - prostě k vykopání, ale nebyl loni čas (nebo chuť dělat třeba v dešti). No možná nebude čas, piplat se s tím očkováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.62 (?), 14.4.2014 18:46

Pokus: začátkem února naočkována broskev na špendlík (zazimovaný v nádobě) a výsledek. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 14.4.2014 19:15

Tak to jsem rád, protože bych mohl broskvoně očkovat na podnož Zelené rengloty, kterých mám hodně, a už raší.

Na jaře jsem očkoval Forkertem Hanitu i Durancii,a vše zatím raší.Ono asi bude nejlépe očkovat Forkertem,protože se na jaře nemusí čekat na mízu.

Pouze jsem zvedl převrácený květináč.
Pouze jsem zvedl převrácený květináč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika