Hniloba plodů broskví



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 100.126 (?) 
6.7.2011 12:02

Děkuji Vám oběma, pánové, za názor. Dnes jsem broskve opět prohlížela a žádnou další napadenou hnilobou jsem nenašla. Snad si to deštivé počasí v právě uplynulých dnech již vybralo svou daň a zbylé broskve úspěšně dozrají i bez postřiku. Jen k poznámce pana Vysloužila - Rovral se dá v některých internetových obchodech ještě koupit, našla jsem ho vlastně tam a protože má kratší OL než Horizon, proto jsem do dotazu vložila právě tento přípravek. Jinak s Vámi souhlasím, že postřik hnilobou napadených plodů 3 týdny před sklizní je poslední volba, má-li se aspoň něco ze sklizně zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 121.238 (?), 6.7.2011 12:35

...niekto odporucal myslim teldor, ktory ma OL len par dni a pouziva sa pri hnilobe jahod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 6.7.2011 15:33

Rovral Aquaflo je opět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 6.7.2011 16:22

Teldor na jahody ma ochrannu dobu 3 dni. V zahranici sa vraj pouziva na moniliozu vo faze plodov. Neviem, kolko ma ochrannu dobu v zahranici na ine plodiny ale asi sa to da zistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.7.2011 21:40

Teldor má OL do peckovin 3 dny. Fy Bayer uvádí, že má lokálně-systemickou účinnost, ale spíše počítejte s kontaktním působením. Vzpomínaný Horizon má OL 7 dní a je plně systemický (ale zase bude mít kratší dobu preventivního působení oproti Teldoru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.30 (?), 7.7.2011 22:50
Na začiatku moníliovej skazy plodov býva spravidla bodnutie hmyzom (nielen osami) a tým otvorenie vstupnej brány pre klíčiace spory huby. Šírenie hniloby v dužine plodu je potom otázkou hodín a nie dní. Z 10 plodov nektarinky (prvá úroda na konári vyrastnutom z očka naštepeného do koruny inej sorty) som vlani v priebehu 2 dní zachránil iba 3 (slovom tri kusy). Čo chcete riešiť chemickým postrekom, aj keby mal OL iba 3 dni? A to nehovorím o tom, že fungicíd má rozhodne menej príjemnú chuť ako samotné broskyne. Spoliehať sa, že chémiu spláchne rosa, letný dáždik či voda z kohútika je prinajmenšom naivné. Laxatívne pôsobiace fungicídy ostávajú aj pod šupkou. Písal som o tom nedávno v súvislosti s osobnou skúsenosťou s jablkami CripsPink z marketu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 8.7.2011 0:53

v marketu máte i posklizňově ošetřené plody... tedy stříkáno na lískách před naložením do kamiónů nebo uložením do skladů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.128 (?), 10.7.2011 19:04
Ak sa raz z týchto posklizňovo ošetrených plodov dohnačkujete, napriek dôkladnému omytiu povrchu šupky, možno budete menší optimista a zamyslíte sa nad otázkou, čo je dôležitejšie: Zdravie konzumenta, alebo byznis? Ak Vám to ale neprekáža, bude to asi Váš štýl a Vaša voľba. Je to všetko o slobodnej vôli rozhodovania a našťastie existujú stále ešte iné alternatívy. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 69.154 (?), 11.7.2011 7:07

"Naštastie existujú stále ešte iné alternatívy"

Pane Palo, mohl byste uvést ty jiné alternativy? Na mé 7mi leté broskvoni, z které obvykle sklízím několik košů broskví, mi zůstalo po pár dnech už jen cca 20 plodů. Předpokládám, že ani ty se sklizně nedožijí a uhnijí. Postřik plodů na moniliovou hnilobu broskví jsem na doporučení diskutujících neudělala, jsem smířena s tím, že letos vlastní broskvičku neochutnáme.

Po tě jiných alternativách - jak příště předejít takovéto situaci ale pátrám. Vy asi ty jiné alternativy znáte, mohl byste je sem napsat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.7.2011 9:17

Mozno mate pravdu, ale viem si vyznam postreku predstavit povedzme 2 tyzdne i tyzden pred... ked su dazde a pocasie co praje chorobe. Tym mozete predist tomu, ze i ked hmyz poskodi plod k prestupu choroby do plodu nedojrde, pretoze su eliminovane spory v okoli. Inak tiez neuznavam striekanie tesne pred zberom typu 3 dni pred zberom pouzit 3 dnovu OL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika