Dotaz na násadu plodů



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.226 (?)
2.7.2013 1:21

Podľa údajov o prvej úrode pôjde zrejme o dvojročné stromky. 20 ponechaných plodov je naozaj veľa. Rast a dozrievanie plodov ide na úkor tvorby dreva mladej koruny, u ktorej je potrebné živiny a asimiláty premeniť v prvej rade na rast čo najmohutnejších kostrových konárov. Iba tie môžu v ďalších rokoch uniesť hmotnosť očakávanej úrody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 178.13 (?), 21.5.2013 12:23, zobrazeno: 4872x

S broskvoněmi nemám příliš zkušeností. Letos jsem stříhání odložil až budou plůdky vyvinuté s tím, že budu stříhat i s ohledem na jejich umístění. Překvapilo mne, jak dobře opylení proběhlo, větvičky byly hustě obsypané.Při protrhávání jsem si připadal jak na sklizni chmele. Udivilo mne, kolik bylo "dvojčat" a často i "trojčat" -odhaduji to na 40 % z celkové úrody. . Máte podobnou zkušenost? Čím to je? Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 21.5.2013 20:25

Vznik dvojitých plodů je přičítán nevhodným teplotním poměrům v průběhu diferenciace květních pupenů a v období kvetení. Příliš prozkoumáno to není. Je to také záležitost ročníková.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.13 (?), 22.5.2013 23:54

Pane Vinšálku, děkuji za fundovanou odpověď. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.140 (?), 1.7.2013 16:44

Dobry den, mame 2 mlade broskvone, letos poprve maji plody, asi 20-30 ks na strom. Jelikoz se jedna o velmi mlade stromy, nemaji jeste silne vetve - musi se nejak vetve s plody podepirat? Nebo to broskvon zvladne i bez podpery? Dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 1.7.2013 19:22

Zda to broskvoň nezvládla, poznáte až když se větev zlomí. Podepřením nebo vyvázáním ke středovému kůlu proto nic nepokazíte.  Já bych ale stromku ponechal jen tolik plodů, kolik je schopen unést bez podepírání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 1.7.2013 22:13

Právě teď dochází u nás k opožděnému "červnovému propadu plůdků".Teprve pak bych násadu zredukoval na pár plodů, aby se stromky mohly čím pochlubit. Nejdřív je dobré založit dobrou korunku.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.226 (?), 2.7.2013 1:21

Podľa údajov o prvej úrode pôjde zrejme o dvojročné stromky. 20 ponechaných plodov je naozaj veľa. Rast a dozrievanie plodov ide na úkor tvorby dreva mladej koruny, u ktorej je potrebné živiny a asimiláty premeniť v prvej rade na rast čo najmohutnejších kostrových konárov. Iba tie môžu v ďalších rokoch uniesť hmotnosť očakávanej úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika