Co teď s kadeřavostí?



host - 238.125 (?)
5.5.2008 13:23

postřik proti kadeřovosti broskvoně je nejlépe provést během zimy (pokud jsou slunečné nemrazivé dny) a alespoň dvakrát mědnatým přípravkem kuprikol nebo champion, tyto postřiky jsou preventivní a ničí přezimujíci spóry na kůře a v různých zákoutích na stromu, proto je dobré stromky přípravkem pořádně omýt a není od věci postříkat i zem pod stromkem. Poslední postřik se provádí těsně před vyrašením a to přípravkem syllit, zlikvidujete tím poslední zbytky spór, před tím než by napdly listy. Pokud toto dodržite, máte od kadeřavosti pokoj.

Jestliže jste toto neudělal a máte pokroucené listy, otrhejte je a pokud již broskvoň odkvetla, postřikejte přípravke syllit, není to již 100 procentní, ale pomůže to a stromek kadeřavost zbytečně nevysiluje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 77.145 (?), 5.5.2008 12:49

Potvrzuji, také se mi osvědčilo. Letos je však napadení zvláště silné. I když jsem stříkal několikrát Kuprikolem, mám nyní tak 50 % listů napadených a jeda broskvoň úplně zasychá. Neměl bych postřikový prostředek měnit?

Viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.61 (?), 5.5.2008 13:18

mě se zdá lepší postřik Championem na podzim při opadu listů a na jaře při rašení a poté na jaře za l4 dní Syllitem- a jsem už leta prakticky bez (či jen s minimální) kadeřavostí.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.125 (?), 5.5.2008 13:23

postřik proti kadeřovosti broskvoně je nejlépe provést během zimy (pokud jsou slunečné nemrazivé dny) a alespoň dvakrát mědnatým přípravkem kuprikol nebo champion, tyto postřiky jsou preventivní a ničí přezimujíci spóry na kůře a v různých zákoutích na stromu, proto je dobré stromky přípravkem pořádně omýt a není od věci postříkat i zem pod stromkem. Poslední postřik se provádí těsně před vyrašením a to přípravkem syllit, zlikvidujete tím poslední zbytky spór, před tím než by napdly listy. Pokud toto dodržite, máte od kadeřavosti pokoj.

Jestliže jste toto neudělal a máte pokroucené listy, otrhejte je a pokud již broskvoň odkvetla, postřikejte přípravke syllit, není to již 100 procentní, ale pomůže to a stromek kadeřavost zbytečně nevysiluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.16 (?), 7.5.2008 11:15

kadeřavost se pozná podle zduřelého listu.Puchýře mají většinou barvu do červena.Jestli se jenom kroutí listy na špici letorostu, může to být i mšice.Snad se jí říká mšice hnízdotvorná???.Napadení mšicí může být velmi silné.Je doprovázeno proudy mravenců cestujících po kmeni.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 7.5.2008 22:34

Nejen pro hosta 77.145, Podívejte se níže na téma "Kadařavost, co s ní?" z 19.3. S kadeřavostí nemám žádný problém, stříkám - viz můj příspěvek z 21.5. 07,nepřihlášen, pod číslem.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 8.5.2008 0:15

V tom případě vám je tam nosí ti mravenci. Oni je totiž roznáší po rostlinách a potom z nich dojí medovici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 9.5.2008 12:38

Proti kadeřavosti jsem stříkal 3x, zdá se mi, že tlak choroby je letos velký.Objevuje se mi na listech více než se mi líbí.Plzeňský kraj.Jak jste na tom jinde?Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 64.185 (?), 9.5.2008 12:50

Vloni Jsem měla kadeřavost a dírkovitost listů hroznou. Po opadu listů jsem stříkala Cupricolem, před letošním rašením Sylitem. Listy broskví a nektarinky vypadají docela slušně, dnes jen postříkám Cupricolem a víc snad potřeba nebude. Mám chalupu mezi Roudnicí n.L. a Litoměřicema. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 9.5.2008 17:11

Asi tak dvě poznámky k výše uvedeným příspěvkům:

1. Kuprikol se zpravidla používá pouze před narašením, po narašení může listy popálit.

2. Zpravidla se uvádí, že postřiky jsou účinné pouze v době, kdy jsou broskvoně sotva narašené - při velikosti listů tak do 1 cm. Pak už je houba tak vrostlá do pletiva listů, že ji postřiky nezničí. Takže si myslím, že pro jakýkoli postřik proti kadeřavosti je nyní už pozdě.

A přidám ještě třetí poznámku: Naopak je nyní čas na postřik hrušní proti rzi hrušňové: na mladých lístečcích ještě napadení rzí není vidět, ale to neznamená, že tam už není usídlená a až se za nějaké dva měsíce ukáže, bude už zase pozdě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.76 (?), 9.5.2008 17:45

Mily Pepiku, letos jsem zrejme aplikoval postrik kuprikol 50 pozde, vetve maji malo listu a krouti se a zasychaji.ted budu osetrovat podruhe o vykendu a pak po tydnu znova. spravi se to? diky Marty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika