Broskyne 2024



host - 212.219 (?)
8.5.2024 15:15

Redhaven, Fairhaven, Sunhaven plůdky rostou. MH

Plůdky na Havenech
Plůdky na Havenech
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 212.219 (?), 6.4.2024 21:39

Shraz, že by přímo nějaká Iránská odrůda? Tu jsem nikde ani neviděl. Narozdíl od Fayette, která sice není dostupná, ale aspoň byla v sortimentu vidět na stránkách prodejců.

Chtěl jsem vyfotit květy na stromku bělomasé Springtime, všechny dokvetly. Ale našel jsem na záložním očkovanci ještě jeden květ Springtime... shoduje se to s Havlisem, tedy spíš růžovitý květ. MH

Květ Springtime
Květ Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 237.161 (?), 7.4.2024 9:19

Pročítal jsem si znovu vlákno Springtime, protože jsem zapomněl odkud jsem ten stromek vlastně měl. V jednom příspěvku je tam zmínka o Uherském Ostrohu. S těmi květy je to záhada, ale s jakou odrůdou by byla možná záměna, to nevím. Redwin tak kvalitní není a o žádné jiné podobné odrůdě, která byla v prodeji a zrála mezi Primissimou Delbard a Redwinem taky nevím. Co se týče Shrazu, tak jsem o něm poprvé četl v nějakém článku od prof. Hričovského. Stromek byl z Čaklova. Takhle časně zrající žlutomasá nektarinka je rarita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 12.4.2024 23:38

Jayhaven ještě kvete, zato Sagittaria už má plůdky velikosti meruněk. Nějaké tam nechám, i když ze stromku je opět torzo díky "odumírání pupenů".

Jayhaven
Jayhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 15:12

Tak letos kadeřavost nehůře do 10%, 2x měd, postupně otrhávám, celkem čisto... oproti loňsku nesrovnatené. Ovšem letošní mrazy do plodů - zachránil jsem částečně přitopením jen 4 broskvoně u domu, zbytek podstatnou většinu odrůd co mám v druhé zahradě zmrzlo vše. MH

Broskvoně
Broskvoně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 15:15

Redhaven, Fairhaven, Sunhaven plůdky rostou. MH

Plůdky na Havenech
Plůdky na Havenech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 15:18

Na některé haluzi vzdálenější od ohniště zůstalo minimálně nebo některé plody jsou teď popraskané, ale rostou. Jinak v okolí asi nebude nic, padají i zmrzlé plůdky jablek skoro všechny. MH

Některé plody po mrazu prasklé
Některé plody po mrazu prasklé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 15:34

Nektarinka stromeček v květináči, měl by to být Armking, podle pravidla záměn u broskvoní to je loterie tak 50/50. Uvidíme

Podobně raně zrající SHRAZ není nikde?

Má někdo nektarinku SHRAZ??? MH

nektarinka
nektarinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 8.5.2024 17:05

Kadeřavost nějaká vyskočila, ale proti zničujícímu mrazu je to banalita. Stejně tak monilie. Na menším Halehavenu mně zmrzlo všechno, na tom velkém bude tak 10 plodů. Sunhaven nula. RH blíž k domu něco má. Nějaké ty nektarinky vypadají jako ty tvoje, ale co já vím, jestli se jim uráčí nespadnout? Co se týče květu Springtime, tak "seš vedle". To není ten samý, co jsem měl já, Rostislav Krulikovský, rosti&slavík a nevím kdo ještě. Jaký má doktor Miloš Vysloužil, to nevím, musíš si to u něj ověřit. Momentálně je "nezvěstný".

Mrazem zdevastované plody Springcrestu
Mrazem zdevastované plody Springcrestu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 11.5.2024 8:06

Z těch největších stromů nejvíce zklamaly oba Halehaveny, Benedicte a Inka. Zajímavé je, že přežilo pár plodů nektarinek, nějaké tvrdky, ale všechno to jsou malé stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 22.5.2024 12:39

Ve španělsku už si nějaký týden pochutnávají na velmi raných broskvích i nektarinkách, ty na fotce jsou z penny, velmi chutné na tak rané broskve. Z oblasti Murcia, odrůda velmi raná ASTORIA. Fakt výborné sladko kyselkavé, kdo nevěří až tam běží. yes MH

Astoria, Gardeta, a asi maďarské Tsunami meruně
Astoria, Gardeta, a asi maďarské Tsunami meruně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika