Broskve 2023



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1763) - 168.103 (?) 
25.3.2023 12:03

u mě už je prakticky všechno v květu, na obrázcích polovina stromků broskvoní. Walter









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1763) - 168.103 (?), 25.3.2023 20:06

Už v poledne jsem zde umístil snímky mých rozkvetlých broskvoní a stále ještě nejsou vyobrazené v sekci nové příspěvky. To mě docela mrzí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 25.3.2023 20:31

Pěkné, pane mistr. GO Springcrest GO. Na příspěvek s fotkami musíte upozornit dalším navazujícím příspěvkem bez fotek. Bohužel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 28.3.2023 8:54

Jsem zvědavý, pane Waltře, co z toho Springcrestu zbude. Ta moje "snad" Sagittaria bude pro letošek asi celá odepsaná, Maycrest také. Pokud do příštího týdne rozkvete ještě něco "miskovitého", tak to vezme mráz příští týden. Mně Springcrest pomalu rozkvétá společně s Harbingerem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1763) - 168.103 (?), 28.3.2023 9:31

tak já jsem, pane Petře zvědavý také. S úrodou meruněk jsem se už rozloučil, mně ukazuje předpoveď na zítra i za týden -3° a to už mám opadané skoro všechny okvětní lístky. Přitom předpovídaná teplota je v 2 metrech nad zemí, při zemi bude rozhodně ještě chladněji. Takže i boj o udržení úrody by byl asi marný. Kromě Springcrestu, který jste mi doporučil z U.Ostrohu, mám teď z něho namnožené další 4, všechny naplno kvetou a jedinou šanci vidím v asi 5% květů ještě nerozvitých. Původně jsem měl v úmyslu ty namnožené Springcresty rozdat přátelům, ale copak můžu, když nikdo není v centru města a nemá příznivější podmínky, než já? Ti by na Springcrestech neviděli ani plod. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 28.3.2023 9:59

Přitom dle předpovědi na idnes na tom má být západní polovina ČR lépe, a to i České Budějovice, dokonce v Praze je předpovídána jen "čistá" nula. U nás -4°C. Bude záležet na oblačnosti, s kterou se tady asi nedá počítat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.4.2023 7:51

podle mě je po dnešním mrazu se Springcrestem konec, budu rád, když přežije něco na havenech se zvonkovitým typem květu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.142 (?), 7.4.2023 18:43

Ždravím. Čím bych měl stříknout tu nově koupenou broskvoň, aby ji kadeřavost nesežrala? Už jsou vidět malé lístky. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 9.142 (?), 6.4.2023 9:40

Omámen broskvovými bájemi PzP koupil jsem broskvoň Saturn, údajně vhodná do okrajových podmínek. Strom jako hrom, už kvete. Sice moje podmínky jsou dost za okrajem, ale člověk i když ví, tak neodolá. Dneska budu sázet. Má někdo nějakou zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1763) - 168.103 (?), 6.4.2023 10:07

Saturn má už přes 15 let pan Přasličák a lokalita, v které jí pěstuje, je opravdu okrajová. Tak ať se jí u vás daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika