Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?) 
7.3.2013 19:21

Pan Jan, pozorovali ste na odrode Marabel väcsiu nachylnost k plesni? Pripadne ktora z vami uvedenych odrôd je najchutnejsia, a ktora najurodnejsia? dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.3.2013 19:51

Dotaz sice není směřovaný na mne, přesto též odpovím vlastní zkušenosti. Odrůda Marabel, pěstovaná v sousedství na záhumencích je opravdu napadená plísní první. Pokud přijde plísňové počasí, během dvou týdnů jsou napadeny i ostatní relativně odolné odrůdy těch, kteří chem. neošetřují. Rodina kamarádky Marabel pěstuje a považuje ji za velmi chutnou, proto ji pěstuje. Marabel patří k nejpěstovanějším odrůdám ve velkovýrobě.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 226.140 (?), 7.3.2013 20:27
Výskyt plísně záleží na počasí, někdy stačí jeden postřik a někdy i dva jsou málo a někdy se dají vypěstovat úplně bez postřiku pokud mluvím o skorých. Pokud vezmu polorané tak tam je postřik nutností, vzhledem k delší vegetační době. Brambory pěstujem co si pamatuju, ale hodnotit větší nebo menší náchylnost k plísni si netroufám. Opravdu záleží to na tom jak se vydaří rok. Ještě k té úrodnosti, to je jen taková slovní hříčka letákového prodeje. Pokud je půda dobře vyhnojená a brambory okopávané a ošetřované a vydaří se počasí tak budete mít bohatou úrodu u každé z mnou zmiňovaných odrůd. Bramborám vypěstovaným doma se supermarketové nemohou chuťově rovnat. Teď dlouhodobě pěstujeme dali a princess. Princess mi chutná víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 7.3.2013 10:11

K PS: já pěstuji výhradně velmi rané odrůdy, dnes už asi překonané, Impala a Rosara. U velmi raných odrůd odpadají starosti s plísní bramborovou a s mandelinkou, neboť v době nákazy jsou již většinou brambory sklizené.Bez problémů ve sklepě vydrží ke konzumaci i sadbě do jara následujícího roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 7.3.2013 11:31

Nejlepší je odrůda Elfe, ve všech atributech.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.231 (?), 7.3.2013 13:31

Pěstuji odrůdu Laura, zatím jsem chuťově nic lepšího nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.3.2013 16:03

Velmi rané odrůdy se doporučují sníst do konce prosince. U většiny odrůd, jsou i vyjímky. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 7.3.2013 19:52

Pěstuji Dali, protože ve sklepě (panelákovém) pozdě klíčí. Kamarádka si nemůže vynachválit Marabel a soused Anuschku...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 7.3.2013 22:13

Ještě jsem zapomněla napsat - ty Marabely kamarádce ve studeném sklepě vydrží až do června (ale asi 3x je odklíčkovává), u mne v paneláku Dali do konce března (pak už jsou snězené nebo nasázené), ale když jsem před několika roky pracovala ve školní jídelně, tak nám je vozili ještě v květnu nenaklíčené (bez jakéhokoliv chem.ošetření). Obojí se hodí na všechno, obojí jsou oválné a mají pěkný výnos (Dali z 5kg sadby cca 65kg)         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 7.3.2013 20:55

Tak to slyším poprvé, paní Jiřino. Takže co se s námi stane, když je konzumujeme ještě v dubnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika