Znáte prosím název této květiny?



fr.schneider - (2) - 44.82 (?) 
16.2.2010 17:31, zobrazeno: 17328x

Dostala jsem vloni několik sazeniček z domažlicka, moc fajn, celý rok kvetou, slunce, stín,žádný problém.Domažličtí mi řekli, že jim říkají Anduly, to byla na netu katastrofa, pak jsem našla na netu plnokvěté begonie, květy jsou skoro stejné /růžičky/,ale listy úplně jiné, poradíte mi prosím někdo, pokusím se přidat foto, nevím zda se podaří, děkuji J.Sch

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 171.228 (?), 16.2.2010 19:05

Já bych řekla, že je to balzamína = netykavka. Měla jsem ji v polostínu, na slunci mi uvadala.

balzamína
balzamína
balzamína
balzamína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.163 (?), 17.2.2010 14:35

Mnohokrát Vám ml. paní děkuji za informaci, konečně něco vím, podle lístků je to ono, my jsme měli květy opravdu plné asi plnokvěté, bylo to jak krásné růžičky, na přímém slunci, či polostín  -bohatě kvetly, na fotkách jsou horší než byla skutečnost, probíhala velká přestavba dvora/cement, prach/,dostaly zabrat.Ještě jednou Vám moc děkuji, snad už nyní najdu zda se pěstují ze semen nebo koupit sazeničky a zda existují plnokvěté, díky a at se Vám daří a brzké jaro! J.Sch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.131 (?), 18.2.2010 14:39

Tak to asi Balzamínka=netýkavka asi nebude, netýkavka má prý lusky a hned při jemném dotyku prsknou semínka, to tam nikdy nebylo, tak zas nevím, máte prosím někdo jiný tip, děkuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 18.2.2010 18:21

Opravdu na 100% to netýkavka - balzamína je. Nejedná se ale o běžnou přírodní netýkavku, která plodí a střílí semena. Šlechtěnéodrůdy a zvláště plnokvěté, vytvářejí semeníky jen zřídka a tak není divu, že jste se s nimi v vašich kytiček nesetkala.

"Latinský" název je Impatiens - zkuste si to zadat a vyhledat, jistě se vám objeví tisíce odkazů i s obrázky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
limetka - (38) - 182.109 (?), 19.2.2010 9:26

100% souhlas s Josefem!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.82 (?), 20.2.2010 16:07

Děkuji Vám pane Pepo a všem ostatním, konečně jsem našla přesně tu co jsme měli a další barevné odstíny. Jen mimochodem je nabízí na netu jen jedno zahradnictví z 50,myslím tu odrůdu co jsem měla. Ještě jednou všem velký dík, moc jste mi pomohli. S pozdravem Jindřiška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fr.schneider - (2) - 44.82 (?), 20.2.2010 16:14

zkusím foto

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.141 (?), 15.7.2013 8:07

Dobrý den, souhlasím s názorem pana Josefa, že se jedná o netýkavku, ve Vašem případě plnokvětou, která skutečně po vyšlechtění vytváří semeníky jen zřídka. Připojuji foto té naší (bohužel po letošních povodních už nám z nich zůstal jen tento zbytek na obrázku, který jsem pro záchranu dala do květináče na balkon, je to ta červená uprostřed květináče.) Alexandra


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika