Rostliny na balkon



mučenka - (27) - 112.40 (?)
13.4.2011 14:08

Naprosto souhlasím  -  s rostlinami ze seminek pro balkón mám rovněž špatné zkušenosti. Zaseji dráhá semínka - celkem nic z nich není a když,  tak začnou kvést až v létě. Proto si nyní nejprve   rozmyslím, co na balkóně chci - jaký druh květin,  v jakých barvách, v jakých kombinacích a sazeničky letniček koupím   -  doma kvetou  již nyní.Trvalky - muškáty, begonie atd.   pouze dokupuji  (nové druhy).  Květináče a některé truhlíky mám   nyní přes den venku, na noc doma - letošní počasí je nevypočítatelné.

V současné době je  -  myslím -  v módě   osázet truhlíky i různými druhy květin tak, aby truhlík byl co nejvíce barevný.  Když vzpřímené muškáty - tak pestré barvy -   když jednu barvu klidně mezi ně   modrou nebo bílou Bakopu ,  žlutou Sanvitálii apod.  Různobarevné Begonie v truhlíkách s jinými rostlinami nekombinuji -  jejich květy jsou   dostatečně pestré.

Surfinie   si vystačí pro svoji pestrost a krásu také samy.

S pozdravem Olga J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Zoe - (1) - 106.161 (?), 5.4.2011 11:26, zobrazeno: 8117x

Dobrý den,
začínám s pěstováním rostlin na balkoně, koupila jsem si směs bylinek, směs letniček, pažitku a bazalku. Nyní je mám zhruba měsíc naklíčené. Zajímalo by mě, kdy dávat tyto rostliny na balkon. Stejně tak cherry rajčata.

Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 5.4.2011 12:09

Zdravím.

Cherry rajčata radši až po 15. květnu, po zmrzlých. Předtím se dají přes den nosit ven "otužovat" na slunko.

Z bylinkami ze směsky semínek nemám dobré zkušenosti, většinou z toho nebylo nic. Radši jsem si koupila zvlášť v hrnku pažitku, mátu a sesadila to do truhlíku s menšími cibulkami a petrželí, co mi zbyla ve sklepě. Dá se to dám ven už teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mučenka - (27) - 112.40 (?), 13.4.2011 14:08

Naprosto souhlasím  -  s rostlinami ze seminek pro balkón mám rovněž špatné zkušenosti. Zaseji dráhá semínka - celkem nic z nich není a když,  tak začnou kvést až v létě. Proto si nyní nejprve   rozmyslím, co na balkóně chci - jaký druh květin,  v jakých barvách, v jakých kombinacích a sazeničky letniček koupím   -  doma kvetou  již nyní.Trvalky - muškáty, begonie atd.   pouze dokupuji  (nové druhy).  Květináče a některé truhlíky mám   nyní přes den venku, na noc doma - letošní počasí je nevypočítatelné.

V současné době je  -  myslím -  v módě   osázet truhlíky i různými druhy květin tak, aby truhlík byl co nejvíce barevný.  Když vzpřímené muškáty - tak pestré barvy -   když jednu barvu klidně mezi ně   modrou nebo bílou Bakopu ,  žlutou Sanvitálii apod.  Různobarevné Begonie v truhlíkách s jinými rostlinami nekombinuji -  jejich květy jsou   dostatečně pestré.

Surfinie   si vystačí pro svoji pestrost a krásu také samy.

S pozdravem Olga J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 13.4.2011 22:24

Dobrý večer, též kupuji již hotové sazenice. V současné době mám již osázené téměř všechny truhlíky a květináče a že jich mám opravdu hodně. Muškáty klasické i převislé, to samé begonie. Surfinie, verbeny, voskovky, chryzantemy, petunie, bacopy, gazanie, macešky, violky, zvonky, spostu bylinek,  fuchsie atd. Hlídám jen kdyby měl být velký mráz, ale to bych přikryla jen něco. Venku už předpěstováván cany, jiřiny. Na semínka nemám trpělivost. Hotové sazeničky jsou ale samozřejmě i o finančních možnostech. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika