Řízkování muškátů



host - 156.90 (?) 
7.5.2013 9:01, zobrazeno: 17607x

Hezký den všem zahradníkům,

chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenosti s množením muškátů řízkováním tak, že dáte řízky zakořenit do vody a až poté sázíte...

A ještě jeden dotaz, když si zakořeněný řízek zasadím, bude ještě letos kvést, nebo bude plnohodnotný až příští rok?

Děkuji všem za odpovědi a mějte se mnou shovívavost, jsem začátečník :)

Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 112.36 (?), 7.5.2013 11:22

Ahoj Evo, určitě to lze a dělá se to tak, ale teď už je poměrně pozdě. Nicméně pokud máš do toho chuť, tak to určitě vyzkoušej i teď.

My doma řízkům z muškátů říkáme odjakživa "obnůžky" a ty odebíráme z přezimovaných rostlin tak v únoru/březnu, dáváme je na světlý okenní parapet do sklenice s vodou a když dostatečně pustí kořínky (tak za 3 týdny), tak zasadíme do sadbovačů/malých květináčků. Taky se dají zasadit obnůžky přímo do hlíny, ale je lepší v tom případě použít růstový stimulátor (prodává se v zahrádkářských potřebách, buď prášek, já mám radši gel).

Chci se ostatních zeptat - necháváte si loňské přezimované muškáty, nebo dáváte do truhlíků už jen nově nařízkované? Někde jsem četl, že nejvíc kvetou právě prvním rokem, tak jestli je to pravda - a to je i odpověď pro Evu, jestli budou kvést už tenhle rok. ;)

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.90 (?), 7.5.2013 13:17

Jardo, díky moc! Zkusím to a uvidíme :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 7.5.2013 20:26

Taky si řízkuji muškáty jak převislé tak vzpřímené, řízkuji zásadně v srpnu až v září, namáčím do stimulátoru a zasadím do květináčku, mám je ve skleníku až než přijdou mrazy pak odnesu do chladnější místnosti, do truhlíků sazím v únoru, ujme se až 80 procent.Taky některé zimuji, ale je pravda že mě kvetou méně.

Řízkované muškáty
Řízkované muškáty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Laloree - (1) - 25.73 (?), 25.8.2013 13:19

Já mám muškáty druhým rokem, neřízkovala jsem a nechala původní - kvetly překrásně v úplně stejném množství jako 1.rok, květ vedle květu. A to jsem nijak nehnojila. Nicméně nyní již řízky udělám, netuším co by s muškáty udělal 3.rok v tom samém truhlíku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika