Nádoby na terasu



host - 80.218 (?) 
22.4.2015 9:22, zobrazeno: 8417x

Zdravím všechny, prosím o radu. Nechávám si položit na terasu dřevěná rýhovaná prkna. Má celkem 50 m2. Prosím poradte, jaké nádoby na rostliny na to pořídit? Chci rozmanitou výsadbu, keříky, popínavky, bylinky, trávy, trvalky atd... Myslela jsem, že nakoupím velké 100 cm plastové truhlíky, ale stojí v Hornbachu od 500,- 819,-  jeden:-( Ještě mám možnost ze zbytků prken od stoláře udělat na míru dřevěné truhlíky, ale nevím, jakým způsobem se v nich pěstuje, kudy odtíká voda..Musí se dát dovnitř plastový a pod něj miska? Na konci terasy, za zábradlím podél terasy mám žlab. Nebo mě ještě napadl kalfas - máte někdo zkušenost???Děkuji:-) 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 17.210 (?), 22.4.2015 12:21

Ja som z drevoplastovych dosiek urobil take ohradky asi 15 cm vyska, vystlal geotextiliou a dal specialnu mineralnu vlnu na zadrziavanie vlahy. Nie su moc krasne tie dosky, ale do tej vysky sa to uplne strati, navyse my sme tam oblozili aj kamepom...  Navrch isla zemina zo zahrady zmiesana s nejakym substratom a kompostom. Do toho bylinky a suchomilne plytko-koreniace rastliny a machy. Toto som polozil na relativne velkej ploche, a vyslo to relativne velmi lacno. Pekne to zadrziava vodu a rastliny prosperuju. Iba som si tam zavliekol z kompostu nejake buriny a to bola trochu ostara. Je to trvale riesenie. Akekolvek drevo aj teakove v kombinacii s vlhkou zeminou je docasne riesenie. Crepniky su predrazene a nie na velku plochu. Aj takych tam par mame. Odporucam velke, aby v tom teple zadrzali trochu vlahy. Pocitajte s polievanim a to castym. Rastliny, co su v nasej ohradke, su suchomilne a tie polievame ked ostatne, ale verim, ze by vela vydrzali. Je to nieco na sposob stresnej zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 22.4.2015 13:32

Řešili jsme něco podobného, pokládali jsme si dřevěnou podestu před dům. Ale protože u nás bylo už předem jasné, že vedle dveří bude velká nádoba na květiny, tak se schod do domu udělal s dírou. V té je vložený velký zednický kalfas s odtokovými otvory (navíc je to pod stříškou, moc vody asi odtékat nebude, pokud ano, poteče do země pod podestu). Chybí už jenom udělat na horní okraj kalfasu dřevěný rámeček, aby ten plast nebylo vidět - což bude snad už během 14 dní.

Stejný princip chceme použít na budoucí terasu za domem - místo na výsadbu určit předem, podlahu tam nepokládat, ale z terasového materiálu udělat obložení nádob na rostliny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.218 (?), 22.4.2015 13:41

Děkuji Vám moc za reakce. Vaše řešení je krásné. Jen jsem neupřesnila, že se jedná o terasu bytu. Proto řeším tu odtékající vodu. Nebo neodtékající... Mám to dřevo nebo dřevoplast také vystlat jen geotextilií? Co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.118 (?), 22.4.2015 16:14

Musi tam byt nieco ako geotextilia, filtracna tkanina alebo mineralna vata, aby sa zemina nezmyvala. Niekedy moze dojst k prudkym dazdom, ak to nemate kryte. Dreveny obklad je fajn, ze sa nadoba neprehrieva pod priamym slnkom a potom ani neodparuje tak intenzivne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 22.4.2015 20:25

Stěny i dno dřevěného květináče vyložte tzv. nopovou fólií. Nopky přijdou směrem ke dřevu. Tím vznikne pod fólií prostor, který zajistí odvětrávání a vysychání dřeva a výrazně se prodlouží životnost. Je dobré vyrábět takovou věc ze dřeva tlakově impregnovaného a ošetřit lazurou. Opět to znamená výrazné zvýšení životnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.240 (?), 22.5.2015 18:26

90 litrový kalfas (maltovník) je podla mňa najlacnejšie (cca. 6€) riešenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika