Množení milion bells výsevem



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 215.190 (?) 
10.1.2013 20:14

Dobrý den "jablíčko"Já pěstuji už 5 let milionky z vlastních semen, je to sice náročné na čas a nervy, ale vyplatí se! Dám je v lednu-únoru na substrat pod sklo a rosim.Asi po 2-3 týdnech se objevují minirostlinky a pak nezbývá než čekat až jsou větší a pak pikýrovat.Musíš ale počítat, že jich dost odumře, ale i přezto stále každý rok sázím... přeji ůspěšné pěstování... Saxxi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 98.44 (?), 12.2.2013 21:27

Dobrý den, Saxxi,musím moc moc pochválit jaký máte hezký balkon, opravdu nádhera.Letos jsem poprvé vysela také milion bells co jsem dostala pár semínek a jsem zvědavá. Tak se vás zeptám o radu, když máte zkušenosti, které jdou navíc i vidět, kdy rostlinky pikýrovat moje měli tak 1 cm a už jsem je pikýrovala ale nevím zda přežijí. A ještě jak často je hnojíte atd. děkuji Niky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 27.5.2013 8:59

Zajímalo by mě, jestli jste nějaké rostlinky z vlastních semen Milion bells vypěstovali.Taky jsem si posbírala vloni semínka a letos vysela, ale pozdě, vzešlo mi z velkého množství semen asi 5rostlinek, které jsou v současné době tak 3-5cm vysoké, výsledk nic moc.Zasela jsem taky Petunie, semena jsem si koupila a z toho mi zbyla jedna rostlinka, která je taky ještě malá.Úspěch žádný, nemám asi podmínky na pěstování, bydlím v bytě nebo to neumím.Vloni jsem měla Milion bells ve třech barvách-koupené rostliny, zajímavé bylo, že u červených a oranžových se tvořily semeníky se spoustou semen, které vypadávaly na zem, když semeník praskl, ale u modrých se žádné semeníky netvořily, z těch jsem neměla ani jedno semínko.Byly nasázené společně, takže podmínky stejné.Máte s tím někdo zkušeností, zajímalo by mě to.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.11 (?), 13.5.2014 8:41

Dobry den i ja pestuji milion a je to nadherna kytka vzdy kupuji saenice minuly rok jem nejak nestihla uklidit truhliky tak jem je dala do kleniku a na jare jsem zjistila e se mi vsude vysemenily ropichala jsem je a jsem vedava jak v lete pokvetou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.250 (?), 10.6.2016 19:02

Pro všechny, které tohle téma zajímá, připojuji vlastní zkušenosti. Loni jsem také hledala nějaké informace o tomto tématu, ale celkem nic konkrétního jsem nenašla. Utratila jsem celkem dost peněz a rostliny z obchodu, ale stejně mi téměř všechny odešly, loni nebylo opravdu nejlepší počasí. Letos jsem prvně pěstovala milionky z vlastních semínek. Je to opravdu piplačka, ale pokud to člověka baví, na práci nehledí. Semínka jsem vysela koncem února, ale můžu říct, že to bylo už docela pozdě. Některé vzešly už za týden, některé i po třech týdnech. Navíc z počátku rostou docela pomalu, takže pokud chcete v květnu krásné velké sazenice, doporučuji na výsev už leden. Vysévala jsem jen tak do menších truhlíčků, trošku zasypala hlínou. Pak samozřejmě až jsou trošku větší, tak přepikýrovat do sadbovačů.V součtu jich bylo nakonec skoro sedmdesát.  Pokud byly rostlinky ještě menší, neměla jsem vůbec problém s úhynem, ale co jsem je zasadila do truhlíků, už mi jich pár odešlo, dokonce i ty, které jsem ještě nechala v těch sadbovačích. Nevím, jestli to má souvislost i s teplotou, přelité určitě nebyly. A jen tak pro zajímavost: i když jsem je měla po sběru roztříděné podle barev,  teď když začínají kvést tak zjišťuji, že barvy moc neodpovídají, například z jedné rostlinky, která měla být červená, se vyklubala nádherně žlutá, i když tu jsem minulý rok vůbec neměla. Takže to mám i s překvapením:-))

Milionbells1
Milionbells1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.250 (?), 10.6.2016 19:04

A ještě jedna fotka:

Milionbels2
Milionbels2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.250 (?), 10.6.2016 19:06

A ještě (nejsem holt registrovaná, tak alespoň takhle):

Milionbells3
Milionbells3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.6 (?), 13.6.2016 18:47
Prosím o radu jak sebrat ty semínka. A kdy? Mám prostě nahlížet do květu a tam budou nějaký semínka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.250 (?), 4.7.2016 13:11

No, je nutné to hlídat. Pokud je květ opylený, vytvoří se semeník (taková malá koulička). Na neopyleném se neudělá nic. Musíte si pohlídat, aby nepřezrál a nepuknul dřív, než ho seberete, semínka jsou maličká a snadno vypadávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika