Balkonová protěž Gipsy



host - 49.118 (?)
16.6.2010 0:34

Dobrý večer, mám stejný problém a nevím, kde je zakopaný pes. Už jste na něco přišla? S pozdravem Blanka Petlachová

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 60.2 (?), 13.6.2010 14:21, zobrazeno: 8459x

Dobrý den, koupila jsem si balkonovou protěž, má být převislá, ale roste mi vzhůru? Vůbec nechápu proč, můžu to nějak změnit? Děkuji. Daniela Rybková

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.118 (?), 16.6.2010 0:34

Dobrý večer, mám stejný problém a nevím, kde je zakopaný pes. Už jste na něco přišla? S pozdravem Blanka Petlachová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 18.6.2010 8:58

Dobrý den, stejnou protěž jsme si objednaly u Starkla spolu s muškáty - fotografie v katalogu nádherná (jako vždy :-), skutečnost úplně jiná. Opět jsme se zařekly, že objednávku u této firmy již nikdy (ze zaslaných cibulí, a kořenů 35 %ní úspěšnost zakořenění!). Stejně jako vám Gipsy roste nahoru. Včera jsem fotila a zasílala fotografii Starklovi. Zatím je převislá Gipsy vysoká 47 cm a silně omezuje v růstu muškáty. Asi skončí na kompostu :-(Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 18.6.2010 9:38

Právě mi přišla odpověď na můj včerejší dopis Starklovi. Přeposílám jejich vyjádření k protěži Gipsy:

"V případě balkonové protěže, rostlina se časem překloní, ale jelikož jsou
výhony více pevné než u klasických balkonových rostlin, nejedná se o
klasický převis, jako je tomu například u muškátů. Překloní se přez nádobu
až bude skutečně větší vlastně svojí vahou. Nepřeklání se přez okraj nádoby
hned jak narůstá. "

Co se týká ostatních rostlin, které nevyrostly, posílají dobropis. Abych byla spravedlivá, musím ocenit jejich rychlou reakci. Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.56 (?), 26.6.2010 20:57

tak mám stejný problém a hledám ho na internetu a koukám, že nejsem sama.. vypadá to v truhlíku hrozně. Muškáty nerostou a protěž vypadá jak plevel... to jsem zvědavá, kdy se překlopí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 28.6.2010 9:59

Tak já už jsem to nevydržela a překlopila, resp. vyklopila jsem je na zákon, myslím, že mi zbývající muškáty v truhlíku budou vděčný, protože kořeny toho balkonového roští byly prorostlé skoro celým truhlíkem. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MilusV - (45) - 241.180 (?), 29.6.2010 15:12

Balkonovou protěž Gipsy, řebříček bertrám pěstuji několik let.S tím převisem se to musí umět.Jen se musí nechat narůst ve stínu a pak je převis zajištěn.Zvu Vás na zahrádkářskou výstavu do Budyně n Ohří do Vodního hradu, kde bude k vidění i osázená balkónová protěž Gipsy mezi balkónovkami zahradnictví-valinova

Řebříček Gypsy
Řebříček Gypsy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.78 (?), 16.7.2010 9:41

Dobrý den,

čtu Vaše příspěvky a musím se připojit. V jednom máte pravdu, že dusí muškáty a ty mě vykvétají pomalu. Ovšem sama protěž mě vykvetla a je obrovská a už přepadává přes balkón a je tak bohatá a krásná, že mi ji každý závidí jen to chce vydržet. Osobně si myslím, že je vhodná pouze samostatná v truhlíku. Mám ovšem dotaz na pani co je v pěstuje zda nejsou i jiné barvy než bílá.

Děkuji. Matašovská Ilona, ilonamatasovska@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika