Živý plot z hlohu (Crataegus)



host - 204.34 (?)
12.11.2008 15:47

To mi připomíná likvidaci papouška v souvislosti s ptačí chřipkou (tedy víceméně absurdita).

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 103.37 (?), 10.11.2008 14:06, zobrazeno: 14234x

Dobry den,

máte prosím někdo zkušenosti s živým plotem z hlohu?

Nedávno jsem v Londýně obdivoval přísně střižený asi 2m vysoký a 1m široký živý plot z hlohu. Jednalo se o jeden z u nás přirozeně rostoucí hlohů (C. laevigata, C. monogyna), přiřadil bych ho k C. monogyna. Plot byl na jaře plný bílých květů, byla to nádhera, jakou jsem u živých stěn ještě neviděl. Po vyrašení listů byl jak tmavě zelená neprůhledná stěna, listy působyly velice exoticky. Navíc si myslím, že je i těžko překonatelný (nezkoušel jsem), jelikož vytváří kolcové trny. Hloh je také dost odolná dřevina snášející sucho a sluneční úpal. Takže teoreticky "ideální" dřevina do živých plotů a navíc domácí.

Přivítal bych jakékoliv zkušenosti, ještě letos chci zkusně vysadit několik jedinců.  

Děkuji moc,

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 103.11 (?), 10.11.2008 14:22

Hloh určitě patří mezi naše krásné keře i stromy. Zjara bílá květenství, na podzim pěkné červené hložinky... Je to nejen krmivo pro ptáky, ale taky léčivka. Ovšem v kombinaci zároveň s pěstováním ovocných stromů, bych se rozmýšlela nad jeho větší výsadbou-především z důvodu možnosti většího výskytu s přenosu spály růžovitých. Ale to je můj osobní názor, třeba ho další účastník vyvrátí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 11.11.2008 0:11

Živý plot z hlohu měla má bývalá tchyně - byl moc pěkný, ale pak dostala od rostlinolékařů příkaz ho zlikvidovat právě kvůli možnosti šíření spály růžovitých (plot byl zdravý)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.37 (?), 12.11.2008 12:50
Moc děkuji za velice užitečné rady, hloh raději nikam sázet nebudu. Ale stále přemýšlím, co vysadit na velice slunné a suché místo do živého plotu, kde se habru nebo buku nedaří. Tak mě napadla zmarlika jidášova (Cercis siliquastrum), vedle zkomírajících habrů mám jednu a roste výrazně lépe, navíc má kauliflorní květy (vytvářejí se přímo na kmeni) takže by i při silném řezu mohla kvést. Navíc květ je překrásný a slunné polohy ji svědčí. Má prosím někdo nějaké zkušenosti s tímto druhem v živém plotu? Moc děkuji Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 12.11.2008 15:47

To mi připomíná likvidaci papouška v souvislosti s ptačí chřipkou (tedy víceméně absurdita).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 12.11.2008 23:06

Toho plotu u tchýně bylo škoda... Ale zmarliku bych na plot nevolila, nepřipadá mi na plot vhodná a ani dost hustá. Spíš nějaký tavolník, ptačí zob, forzýtii, meruzalku, hlohyni nebo jalovec(když máte sucho) - podle toho, jestli chcete listnatý opadavý nebo stálezelený nebo jehličnatý. Nebo to můžete namíchat, což se chystám asi za dva roky udělat já. Nemám ráda uniformní živé ploty, ale musím ještě nejdřív přestěhovat ostatní keře a nařízkované keříky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika