Živý plot hned



host - 127.232 (?)
8.3.2010 8:07

Zdravím, pokud narazíte někde na nějakou akci, tak se sehnat dají. My tedy kupovali před 3 lety, byla akce v zahrádkářském časopisu, byl tam inzerát na 180cm thuje, po 80Kč, ale prostokořenné. Byl teprve srpen, ale zase nešlo odolat, tak jsem to riskla a vzala jich cca 120ks, některé byly super, některé méně husté,... byly v igel.taškách, čerstvě vyryté s balem cca 30x35cm,... Musím říct, že nezašla jediná, bylo doporučenou zastřižení tak o 30cm, kvůli lepšímu zakořenění, já to pro jistotu vzala i po stranách, 2x týdně pořádná zálivka,... ale vyplatilo se, měla jsem strach, aby to nebyla chyba, takhle velké thuje a v srpnu,...ale dobrý. To zahradnictví inzeruje každý rok, zkuste si to ohlídat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 12.160 (?), 6.3.2010 1:16, zobrazeno: 5588x

dobrý den,

prosím o radu, kde a za kolik koupíme - zda to vůbec jde- alespoň 2m thuje na živý plot. Vím, že to bude asi drahé, ale potřebujeme to hned. Jde vůbec tahle vysoká thuje přesazovat, uchytí se pak??? Předem díky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 6.3.2010 21:58

Některá zahradní centra (i třeba Starkl) nabízejí vzrostlé stromy vč. výsadby. Tyto stromy musí být specielně pěstovány (kořenový bal) na přesazení ve větší velikosti, aby byly schopny na novém stanovišti pokračovat v růstu. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.232 (?), 8.3.2010 8:07

Zdravím, pokud narazíte někde na nějakou akci, tak se sehnat dají. My tedy kupovali před 3 lety, byla akce v zahrádkářském časopisu, byl tam inzerát na 180cm thuje, po 80Kč, ale prostokořenné. Byl teprve srpen, ale zase nešlo odolat, tak jsem to riskla a vzala jich cca 120ks, některé byly super, některé méně husté,... byly v igel.taškách, čerstvě vyryté s balem cca 30x35cm,... Musím říct, že nezašla jediná, bylo doporučenou zastřižení tak o 30cm, kvůli lepšímu zakořenění, já to pro jistotu vzala i po stranách, 2x týdně pořádná zálivka,... ale vyplatilo se, měla jsem strach, aby to nebyla chyba, takhle velké thuje a v srpnu,...ale dobrý. To zahradnictví inzeruje každý rok, zkuste si to ohlídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.160 (?), 10.3.2010 14:32

děkuji za rady, vzpoměla by jste si ještě jak se jmenuje to zahradnictví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika