Zivý plot - bobkovišeň versus Thuje Smaragd?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 67.232 (?) 
19.7.2017 12:57

Nenapsala jste, k čemu má živý plot sloužit. Jestli jako totálně neprůhledná stěna nebo jestli jenom dělící opticky pozemek nebo co dalšího.

Osobně nemám ráda tůje na zahradě, i když jsem je podědila po předchozích majitelích a mám je. Dělají nám clonu proti větru z kopce ze severu, ale za pár let půjdou pryč. Bezúdržbové rozhodně nejsou.

Bobkovišně tu u nás na kopci každoročně dost namrzají a pak to nevypadá zrovna dobře, ale obráží. Ale nemusí to byt jediná volba, je spousta hezkých a odolných keřů různých výšek, které mohou spoužit jako živý plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 20.7.2017 9:56

No, já jsem se nechtěla dotknout příznivců tůjí, ale mě osobně na zahradu nesmí. Zahrada s nimi vypadá jak urnový háj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 20.7.2017 12:11

Z mojí zkušenosti vím, že hodně záleží na tom, jak máte velkou zahradu, jak je dlouhý úsek thují atd. Nedá se to jednoznačně odsoudit a zavrhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.37 (?), 3.8.2017 14:18

Bobkovišní je víc odrůd, většina lidí ma Caucasicu, které zimní slunce vadí hodně. Když je suchá zima a nemrzne, musí se všechny stálezelené keře zalévat. Mnoho lidí nezalévá a z poškození rostliny viní mráz, ale ve skutečnosti škodilo sucho. Náš soused má Novitu jako solitér a daří se jí dobře, má skoro tři metry. (Praha) Zkuste se ještě podívat na hlošinu, ta je také stálezelená a je poměrně odolná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika