Zivý plot - bobkovišeň versus Thuje Smaragd?



sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?)
20.7.2017 9:56

No, já jsem se nechtěla dotknout příznivců tůjí, ale mě osobně na zahradu nesmí. Zahrada s nimi vypadá jak urnový háj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 67.232 (?), 19.7.2017 12:57

Nenapsala jste, k čemu má živý plot sloužit. Jestli jako totálně neprůhledná stěna nebo jestli jenom dělící opticky pozemek nebo co dalšího.

Osobně nemám ráda tůje na zahradě, i když jsem je podědila po předchozích majitelích a mám je. Dělají nám clonu proti větru z kopce ze severu, ale za pár let půjdou pryč. Bezúdržbové rozhodně nejsou.

Bobkovišně tu u nás na kopci každoročně dost namrzají a pak to nevypadá zrovna dobře, ale obráží. Ale nemusí to byt jediná volba, je spousta hezkých a odolných keřů různých výšek, které mohou spoužit jako živý plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 20.7.2017 9:56

No, já jsem se nechtěla dotknout příznivců tůjí, ale mě osobně na zahradu nesmí. Zahrada s nimi vypadá jak urnový háj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 20.7.2017 12:11

Z mojí zkušenosti vím, že hodně záleží na tom, jak máte velkou zahradu, jak je dlouhý úsek thují atd. Nedá se to jednoznačně odsoudit a zavrhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.37 (?), 3.8.2017 14:18

Bobkovišní je víc odrůd, většina lidí ma Caucasicu, které zimní slunce vadí hodně. Když je suchá zima a nemrzne, musí se všechny stálezelené keře zalévat. Mnoho lidí nezalévá a z poškození rostliny viní mráz, ale ve skutečnosti škodilo sucho. Náš soused má Novitu jako solitér a daří se jí dobře, má skoro tři metry. (Praha) Zkuste se ještě podívat na hlošinu, ta je také stálezelená a je poměrně odolná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika