Vzdálenost svídy a jiných volně rostoucích



host - 161.56 (?) 
23.9.2019 21:31, zobrazeno: 2393x

Dobrý den, 

Moc prosím o radu. Poctivě jsem si přečetla co se dalo, ale opravdu prosím, potřebuju poradit..

Chci volně rost.plot v delce cca 18 m. Půda chuda, kamenitá, jižní strana, svah. Kere by měly krýt(soused).

Je v pořádku výběr? Zlatice, tavolník van houttuv, svida bílá, svída krvavá, pustoryl, tavola diabolo, ptačí zob, muchovník lam.?

Je v pořádku rozestup 1 m?

Vzdálenost od souseda 1 a pul nebo raděj 2 m? Ale je to příkřejší svah, takze si myslim, ze 1,5 m by mohl být?

Kolik svíd na 1 m? Myslela jsem, ze stačí jedna, někde jsem četla 2? 

Ptačí zob 3 rostliny na 1m?

Moc prosím o rady, protože si absolutně neveřím... A omlouvám se za chyby, kazi se mi tablet.

S pozdravem Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.41 (?), 23.9.2019 23:04

Vzdálenosti mezi keři nepravidelné, podle jejich vzrůstnosti. Svída bílá i zlatice vám klidně udělají keře každá 2m průměr i víc, uvedený tavolník, pustoryl a tavola 1,5m. Muchovník lamarckii asi budete stříhat (?)- mám ho bez střihu zatím přes 3m vysoký -dělá vícekmenný strom...

Ptačí zob se 3 rostliny na 1m dávají do stříhaných plotů, jakou šířku má volně rostoucí nevím -nemám.

K tomu vašemu výběru by se mi líbil ještě pámelník a šeřík wink.

Byl tady nedávno podobný dotaz, mrkněte do diskuzí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.56 (?), 23.9.2019 23:25

Děkuji Vam paní Lído, zrovna Vas znám z diskusí zde a beru Vás jako odborniciyes

Vzdálenost tedy upravím. Me se to prave s tou svidou nezdálo, tak jste me usetrila peníze.

Ten muchovník tedy presunu jinde, vicekmenny strom do živého plotu nechci. Nebo chci, ale soused by mě hnal. 

Šeřík mozna pujde na okraj, ten by se tam hodil.

Pámelník zvážím. Já uvažovala, že zadni řadu vysadím viz výše a do popredi dám kalinu obecnou, vajgélii, řešetlák počistivý a meruzalku, ale jen nahodile, ne v dvojsponu.

Ještě jednou děkuji, j.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika