Příspěvky uživatele - 248.41

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Listnáč(e) k zastínění terasy, 29.9.2019
Ještě -píšete - více menších stromů.. Ale terasu širokou 4m, pokud ji nemáte zastřešenou, vám nízký strom nezastíní.           L.
Listnáč(e) k zastínění terasy, 29.9.2019 Obsahuje fotku
Jinak z menších stromů poskytuje lehký stín (asi jako bříza) třeba svítel latnatý, sice je jen svěže zelený, ale v létě žlutě kvete a na podzim má malé oranžové lampionky (jako mochyně) v latách. Chce plné slunce a snese i sušší půdu. U nás ho... celý příspěvek >
Listnáč(e) k zastínění terasy, 29.9.2019
Uvedený dub dle popisu v nabídce u Havlise doroste do 3m výšky za 20 let... Od toho moc stínu mít nebudete.           Lída
Fialově kvetoucí keř z Beskyd, 27.9.2019
Konvalinko, nevím, jestli to je tím, ale při zadání "lýkovec odumírání" mi vyskočilo, že se má řezat, jinak že odumírají celé větve - ale jen jsem to přelétla, raději to vyhledejte sama...         Lída
Kaktus hnije od shora, jak zachránit, 26.9.2019
Zalévat opravdu jen občas. A prospělo by mu více světla (z nedostatku světla má ty slabé výhonky).Rezavé skvrny nevadí - bývá to korkovatění u starších rostlin. Při té výšce by bylo dobré ho k něčemu lehce... celý příspěvek >
Choroba hrušky, 25.9.2019
Počkala bych do jara, co udělá.           Lída
Sophora jap. pendula vysychá a žltnu jej listy, 25.9.2019
To ano, i to žloutnutí listů bych pochopila, ale že tazatelka píše, že zasychají i mladé větvičky...           Lída
Sophora jap. pendula vysychá a žltnu jej listy, 24.9.2019
A nezalévali jste ji po zasazení málo? Sice píší, že "nemá ráda přemokřené půdy a po zakořenění dobře snáší sucho", ale na novém místě nejdříve musí zakořenit - a olistěná potřebuje vody víc, než kdybyste sázeli bezlistou. A požádala bych o radu... celý příspěvek >
Vzdálenost svídy a jiných volně rostoucích, 23.9.2019
Vzdálenosti mezi keři nepravidelné, podle jejich vzrůstnosti. Svída bílá i zlatice vám klidně udělají keře každá 2m průměr i víc, uvedený tavolník, pustoryl a tavola 1,5m. Muchovník lamarckii asi budete stříhat (?)- mám ho bez střihu zatím přes 3m... celý příspěvek >
Založení jahodového záhonu, 19.9.2019
Nechala bych to na jaro, sázené v říjnu by asi do zimy už pořádně nezakořenily. Ale můžete jich pár zkusit dát, uvidíte, třeba to zvládnou - a zbytek dosadíte zjara. Ale jsou dost invazivní, u mne lezly do širokého okolí, tak musely pryč.  Lída
Založení jahodového záhonu, 19.9.2019
ps - talíř má 25cm průměr, foceno 2019.            L.
Založení jahodového záhonu, 19.9.2019 Obsahuje fotku
Karmen jsou vynikající (jsou polorané), plně zralé se chuťově trochu podobají lesním jahodám, také je pšstuji řadu let.Dělají trošku větší keře. Jednou za čas si je objednávám v jahodárně Turnov, abych "oživila" sadbu Ale do prázdnin sklidíte... celý příspěvek >
Rez slivky, 18.9.2019
Pokud to budou větve do průměru 3cm, tak ještě ano, ale co nejdříve, říká se do poloviny září... Jinak pak až zjara, když nasazují poupata.        Lída
Volně rostoucí zákrsek vs. vřetenovitý zákrsek, 18.9.2019
Mám ráda knížku Řez ovocných dřevin (Kyncl). Srozumitelný popis i pro začátečníka, obrázky názorné. Lze ji sehnat v antikvariátech, cena kolem 20 Kč.           Lída
Fialka chřadne, 18.9.2019
Aha, tak s tím umístěním jsem to pochopila špatně. Asi bych ustřihla špatné listy. Mrkněte na zeminu, jestli není přemokřená, když jste ji jeden čas i více zalévala. Pokud ano, tak dát do nové zeminy. Pokud je zem OK, tak bych ji nechala v klidu.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika