Vzdálenost sazenic cypřišku



mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?)
17.1.2014 16:27

Ja je mam na slunicku a ty co prezily prvni rok tak ziji dale (uz to je snad 5 let). Pravda ale je, ze mi postupne od spoda "pelichaji", vznika tam pomalu ale jiste holy kminek. Zatim nic hrozneho, ale za 10 let nevim nevim.

To same mi dela i skyrocket jak zene do vysky. U nej mi to ale moc nevadi, protoze planuju dospod vysadit neco dalsiho, bud' nejaky polehavy jehlicnan, nebo buxus.

Kazdopadne bych rad videl nejake fotografie strihanych cyprisku (bojim se do tech svych zasahnout). Hodite sem nekdo nejakou fotku? Prosim...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 14.1.2014 19:56

Jeden ze sousedů má z tohoto druhu cca 20m souvislého plotu, sázeno 1m od sebe - dnes jsem s ním mluvila, prý pokud by to sázel znovu, dal by to minimálně na 120cm. Je pravda, že trvá víc než 10 let, než se rostliny spojí, ale teď už je to nádhera. V určitém věku začínají "hnát do šířky", takže teď už je stříhá na konci jara i z boků, na výšku udržuje 180cm a vypelichané rozhodně nejsou. Údržbou zahrad se živí, tak počítám ví, co dělá wink   - každopádně to vypadá moc dobře.

Snad to pomohlo, M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 14.1.2014 20:56

U těchto cypřišků je problém při umístění na úpalu. I po několika letech postupně zasychají. Viděl jsem to v mnoha zahradách. Při volbě rozestupu sázení je nutné zohlednit předpokládanou výšku zástřihu. Pokud nebude přes 2 metry, tak bych dopuručil vzdálenost od 70 do 100 cm (podle spěchu na zápoj). Ale jak jsem psal na začátku, jestli je to hodně na slunci, tak raději použijte osvědčené Smaragdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 17.1.2014 16:27

Ja je mam na slunicku a ty co prezily prvni rok tak ziji dale (uz to je snad 5 let). Pravda ale je, ze mi postupne od spoda "pelichaji", vznika tam pomalu ale jiste holy kminek. Zatim nic hrozneho, ale za 10 let nevim nevim.

To same mi dela i skyrocket jak zene do vysky. U nej mi to ale moc nevadi, protoze planuju dospod vysadit neco dalsiho, bud' nejaky polehavy jehlicnan, nebo buxus.

Kazdopadne bych rad videl nejake fotografie strihanych cyprisku (bojim se do tech svych zasahnout). Hodite sem nekdo nejakou fotku? Prosim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 21.1.2014 10:23

Požadované fotky.

Jen předesílám, jsme kousek od Sázavy - hladina je v místě kde živý plot roste něco mezi 4-5m pod povrchem (řeka je asi 150m), i v parném létě je max 15cm pod povrchem hlína už vlahá bez potřeby zálivky - to je třeba zohlednit!  Tyto stromky/keře potřebují spoustu vody a dovolím si pochybovat, že by bez dostatečného přísunu vláhy v kombinaci s plným sluncem vypadaly tak dobře. Pokud bych bydlela v sušším místě, s volbou tohoto kultivaru bych (bez závlahy) celkem váhala.

M.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 22.1.2014 16:13

Jsou krasne zahustene, to se musi uznat, ale vypada to uplne jinak, nez kdyz rostou bez strihu (otazka je, zda do plotu je mozne dlouhodobe nestrihat ze stran).

Prikladam moji letni fotku (zatim nestrihane, 4-5 let).

tisy a cyprisky
tisy a cyprisky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika