Vysoký plot z jehličnanů do stínu



host - 33.3 (?)
14.4.2015 15:48

Tisy mě napadly jako první, ale co rychlost růstu? Určitě bych si v příštím/příštích desetiletích představoval výšku tohoto plotu aspoň 6m...

Tak dát řadu k plotu stromy, před ně řadu tisů?

Nebo to prostě risknout, nic nebude věčné, a použít třeba Jedli Fraserovu. Té snad nevadí více stínu, případně zkombinovat s nějakým jiným druhem? Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 45.246 (?), 14.4.2015 10:11, zobrazeno: 3186x

Potřeboval bych poradit jaké zvolit jehličnany pro cca. 10m dlouhý plot, v rohu zahrady, ve stínu. Stíní zde smrky kousek za plotem, v zahradě zas ovocné stromy, kout je to opravdu tmavší... Jde mi hlavně o pohledovou clonu (případně i pohlcení nějakého hluku) z vedlejší hlavní silnice.

Počítám s osazením do dvojsponu, šířka může být cca. 3m v zahradě, pak je plot z latí, ale až jej přerostou můžou větve čouhat i za něj také klidně 2-3m. Výška nebude časem vadit ani 10m.. 

Co nasadit, douglasky, nebo nějaký druh jedlí co snesou zastínění? Počítal jsem řadu stromků zhruba 1,5m od sebe, další řada kolem 1-1,5m od původní.  Díky, Petr.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 14.4.2015 11:14

Do stínu jsou z jehličnanů nejspolehlivější tisy. Všechno ostatní Vám dříve či později bude ve stínu shazovat jehličí a prosychat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 14.4.2015 15:48

Tisy mě napadly jako první, ale co rychlost růstu? Určitě bych si v příštím/příštích desetiletích představoval výšku tohoto plotu aspoň 6m...

Tak dát řadu k plotu stromy, před ně řadu tisů?

Nebo to prostě risknout, nic nebude věčné, a použít třeba Jedli Fraserovu. Té snad nevadí více stínu, případně zkombinovat s nějakým jiným druhem? Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika