Tuje Smaragd



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 12.195 (?) 
28.8.2006 14:17, zobrazeno: 378444x
Dobrý den. Chci založit živý plot výšky asi 2m z tují Smaragd. Poraďte mně prosím jak vysoké sazenice nejlépe koupit. Mám možnost koupit sazenice přes 1metr vysoké, ale mám obavy, jestli se dobře uchytí. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 213.60 (?), 3.9.2006 21:19
Pokud bude výsadba sazenic z kontejnéru,tak bych se výsadby vůbec nebál.Určité riziko je pokud tomu tak není.V tomto případě bych výsadbu nechal výhradně na podzim  a sadil pouze takové,které budou mít zachováné většinu kořenového balu.Pokud tomu tak není je tady riziko že thuje se sice chytí ale dochází k odumření spodních částí což není žádoucí.Všeobecně platí,že čím vyšší plot chceme,tím dále od sebe vysazujeme jednotlivé sazenice normálně se počítá 3ks na 1m.Určitě se pak nebojte thuje každoročně mírně i po stranách sestříhat,krásně totiž zahušťují a nečekejte se střihem až na vaši požadovanou výšku.
S pozdravem  amatér Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
G.Rast - (9), 19.4.2007 17:39
Zdravím všechny zahradníky a zahrádkáře. Při  pěstování tůjí Smaragd zjišťuji, že názorů na jejich pěstování je dost a dost. Pokud tyto tůje vysázím zhruba 75 cm od sebe v úmyslu vytvořit jakýsi živý plot o výšce cca do 3-4 metrů nevím přesně, co všechno udělat, aby se tomu tak stalo.
Někteří mi radí zastřihávat  - aby prý zhoustly a jiní zase zastřihnout jejich vršky, aby bylo docíleno stejné výšky. Zatřihávání na výšku se mi velice nezdá, podle některých informací se domnívám, že by jsem tím vlastě zbrzdil jejich růst a zůstaly by mi takové jaké jsou nyní.
Může mi některý odborník poradit? Díky za názory a hezký den všem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 19.4.2007 19:11
Dobrý den,
Smaragdy jsou na živý plot dobrá volba. Pokud nechcete čekat až vám thuje dorostou do požadované výšky můžete si koupit i dvoumetrové thuje s balem a vysadit je. Nevýhodou je vyšší cena. Metrové thuje se vám uchytí. Chce to jen něco té péče, hlavně zálivky. Tyto thuje bych vysadil maximálně 60 cm od sebe, protože smaragdy jsou kompaktní. Aby se živý plot z nich rychleji zapojil, je možná výsadba i 50 cm od sebe. Vrcholy se stříhají až v době kdy dosáhly požadované výšky. Můžete zakracovat pouze výhonky po stranách,a by thuje  zahoustly pěkně odspodu.
Zastříhávat mladou výsadbu však není nutné, pokud začnete s řezem až když thuje dostatečně narostou nic tím nezkazíte. Jak říkám - můžete ale nemusíte. Vrcholy až když thuje narostou do požadované výšky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 20.4.2007 11:41
Prosto korene tuje se vysazuji zacatkem kvetna ze zeme do zemne poradne zalit ujmou se dobre jen ty velke 1m vysoke by meli myt korenovy bal jinak se spatne ujimaji ,zastrihovat se muzou po 1roce aby rostli stejnomerne jak vrchol tak  i ze stran kdyz je treba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
G.Rast - (9), 23.4.2007 20:50
Díky za radu, vysázel jsem cca 63 tůjí Smaragd, řádně zalil a zalévám. Samozřejmě jsem novým ale budu  už i častý hostem Zahrady. Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.1 (?), 25.4.2007 21:42

Díky za rady na těchto stránkách.Na podzim jsme zasadili asi 120 tuji,ujaly se všechny,ale nevěděli jsme si rady právě s tím zastříháváním,takže zastřihnout až po roce.Děkuji ještě jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.20 (?), 15.5.2007 9:30
Smaragd je jistě dobrá volba, pro mě je také krásná thuje Holmstrup. Roste pomaleji, maximálně kompaktní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.154 (?), 22.5.2007 15:24
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak rychle tůje rostou. Před rokem jsem zasadil smaragd 60-80cm a jsou stále stejně vysoké. Některé větévky osychají.
Jak často bych je měl zalévat? Je třba nějaké hnojení?
Diky za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.1 (?), 11.6.2007 8:22

Hnojení dopopručuji alespoň 2x za sezónu, tůjky to ocení. Mi se osvědčilo Hnojivo pro okrasné dřeviny, je to vlastně přírodní guano.

Po roce už moc zalívat nemusíte, maximálně 1x za měsíc pokud vůbec nezaprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika