Tuje Smaragd



host - 104.1 (?)
23.4.2016 0:08

Dobrý večer,

taky mám tujky vysoké už asi 3 m. Nikdy jsem jim suché větvičky neodebírala a nestříhala. Jako plot byly pěkné. Dnes jsem se do nich podívala a usoudila, že je nutné staré oschlé větvičky a všechno suché odstranit, protože to nejspíš k ničemu neslouží. Pročistila jsem je tak, že jsem vymetla hodně suchého. Teď vidím, že mně ten živý plot prořídl, dokonce je vidět i za něj, stal se průhledný a nepůsobí jako dříve. Mám dotaz, jestli mně ještě trochu obrazí tújky a zarostou? Můžu jim pomoci třeba přihnojením Cereritem? Na zbývající 4 tújky mně už čas nevyšel a zvažuji, že je nechám být. Pokud se blíží jejich konec, tak asi bylo lepší je nechat. Nevím, proč tolik proschly zevnitř? Děkuji za případnou odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 55.3 (?), 22.2.2016 22:49

Dobry vecer,

ako zacinajuci "tujista" by som poprosil o radu.. tuje mam uz vyse dvoch metrov vysoke a bol by som rad, keby mi uz do vysky nerastli. Mozem uz v tomto obdobi strihat vrsky? Dalej by som rad vedel, ci stare oschnute vetvy a konceky vetviciek pri kmeni treba z vnutra tuje vyberat alebo ich tam nechat.

Dakujem Peto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.35 (?), 26.2.2016 12:40

strihala bych az zacatkem jara (koncem brezna) a vetvicky u kmene bych vybrala.  Muzu se zeptat hnojite tujky necim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.1 (?), 23.4.2016 0:08

Dobrý večer,

taky mám tujky vysoké už asi 3 m. Nikdy jsem jim suché větvičky neodebírala a nestříhala. Jako plot byly pěkné. Dnes jsem se do nich podívala a usoudila, že je nutné staré oschlé větvičky a všechno suché odstranit, protože to nejspíš k ničemu neslouží. Pročistila jsem je tak, že jsem vymetla hodně suchého. Teď vidím, že mně ten živý plot prořídl, dokonce je vidět i za něj, stal se průhledný a nepůsobí jako dříve. Mám dotaz, jestli mně ještě trochu obrazí tújky a zarostou? Můžu jim pomoci třeba přihnojením Cereritem? Na zbývající 4 tújky mně už čas nevyšel a zvažuji, že je nechám být. Pokud se blíží jejich konec, tak asi bylo lepší je nechat. Nevím, proč tolik proschly zevnitř? Děkuji za případnou odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.244 (?), 28.10.2017 21:22

tuje sú veľmi husté a k vútorným častiam sa nedostáva slnečné svetlo, preto odumreli a vyschli. pre svoju hustotu tam odumreté vetvičky ostali a v podstate tvorili bariéru aby nebolo cez živý plot vidno. teraz keď ste odumreté časti odstránili tak sa živý plot spriehľadnil. na ďalší rok ich pohnojte cereritom a tým, že do vnútornej časti tuje začne prenikať viac svetla, tak začnú rásť nové konáriky, kotré vyplnia prázdne miesta.  plot bude znovu pekný nepriehľadný. ale časom vnútorné časti znovu vyschnú a keď ich odstránite tak výsledok bude taký istý. u tují je vyschínanie vnútorných častí úplne normálny jav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika