Tuje Smaragd



host - 39.35 (?)
26.2.2016 12:40

strihala bych az zacatkem jara (koncem brezna) a vetvicky u kmene bych vybrala.  Muzu se zeptat hnojite tujky necim?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 55.3 (?), 22.2.2016 22:49

Dobry vecer,

ako zacinajuci "tujista" by som poprosil o radu.. tuje mam uz vyse dvoch metrov vysoke a bol by som rad, keby mi uz do vysky nerastli. Mozem uz v tomto obdobi strihat vrsky? Dalej by som rad vedel, ci stare oschnute vetvy a konceky vetviciek pri kmeni treba z vnutra tuje vyberat alebo ich tam nechat.

Dakujem Peto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.35 (?), 26.2.2016 12:40

strihala bych az zacatkem jara (koncem brezna) a vetvicky u kmene bych vybrala.  Muzu se zeptat hnojite tujky necim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.1 (?), 23.4.2016 0:08

Dobrý večer,

taky mám tujky vysoké už asi 3 m. Nikdy jsem jim suché větvičky neodebírala a nestříhala. Jako plot byly pěkné. Dnes jsem se do nich podívala a usoudila, že je nutné staré oschlé větvičky a všechno suché odstranit, protože to nejspíš k ničemu neslouží. Pročistila jsem je tak, že jsem vymetla hodně suchého. Teď vidím, že mně ten živý plot prořídl, dokonce je vidět i za něj, stal se průhledný a nepůsobí jako dříve. Mám dotaz, jestli mně ještě trochu obrazí tújky a zarostou? Můžu jim pomoci třeba přihnojením Cereritem? Na zbývající 4 tújky mně už čas nevyšel a zvažuji, že je nechám být. Pokud se blíží jejich konec, tak asi bylo lepší je nechat. Nevím, proč tolik proschly zevnitř? Děkuji za případnou odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.244 (?), 28.10.2017 21:22

tuje sú veľmi husté a k vútorným častiam sa nedostáva slnečné svetlo, preto odumreli a vyschli. pre svoju hustotu tam odumreté vetvičky ostali a v podstate tvorili bariéru aby nebolo cez živý plot vidno. teraz keď ste odumreté časti odstránili tak sa živý plot spriehľadnil. na ďalší rok ich pohnojte cereritom a tým, že do vnútornej časti tuje začne prenikať viac svetla, tak začnú rásť nové konáriky, kotré vyplnia prázdne miesta.  plot bude znovu pekný nepriehľadný. ale časom vnútorné časti znovu vyschnú a keď ich odstránite tak výsledok bude taký istý. u tují je vyschínanie vnútorných častí úplne normálny jav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika