Tuje Smaragd



host - 204.208 (?)
9.7.2007 21:55

Máme také několik thůjí smaragd (přesně sedm) již 5 let. Ale ne jako živý plot - spíš na vyplnění koutu u dvora. Když jsem se na ně ptala v zahradnictví, bylo mi řečeno, že tyto thůje jsou velice pěkné i na živý plot, ale narozdíl od ostatních thůjí rostou pomaleji. Sama jsem se o tom přesvědčila. Ostatní thůje rostou opravdu rychleji. Používám také hnojivo pro okrasné dřeviny, zalévám jednou za 14 dní a zastřihávám je podle potřeby kdykoliv v roce. Nevím, zda je to správné, ale jsou moc pěkné, takže jim to asi nevadí. Thůje smaragd jsou také o něco málo dražší, než ostatní. Ale také záleží na zahradnictví. Jinak všeobecně o thůjích platí nepsané pravidlo, že každých 10 cm = 10,- Kč. Takže metrová sazenice by  měla stát  přibližně 100,- Kč. Ale každé zahradnictví má své ceny...  Zdraví - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 129.65 (?), 29.6.2007 10:38
Mně se osvědčilo vždy, když u nich sekám rotačkou, tak je obsypávám a je to výborné hnojivo i mulč a drží perfektně vlhko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.58 (?), 15.4.2011 13:27

Dobrý den, já si koupila tůje -sazeničky cca 10 cm, Rok jsem je nechala přesázené v kelímkách a pak vysadila po 50 cm.Hned další rok jsem je sestříhávala a poté každý rok.Myslím vršek-a to dost-i 20 cm.Tůje jsou krásně husté už od spodu a mám je 8 let a jsou 18O cm.Byly by i vyšší, ale nenechávám kvůli údržbě.Stříhejte a nebojte se.Je to rostlina, doroste do všech stran.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.194 (?), 10.6.2007 12:15
Mohou se tůje stříhat kdykoliv od jara do podzimu nebo jenom na jaře, případně na podzim, a ne v létě?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.20 (?), 29.6.2007 11:16
Já střihám kdykoli je potřeba - bez ohledu na období a žádnou škodu jsem nepozoroval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andream73 - (1), 4.7.2007 12:53

Chtěla bych vysadit letos nový živý plot z této tuje Smaragd a nemám ani tušení kolik tyto tuje stojí. Chtěla bych je asi ve výšce 1,5 m. Může te mi poradit i kam bych se mohla obrátit? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 9.7.2007 21:55

Máme také několik thůjí smaragd (přesně sedm) již 5 let. Ale ne jako živý plot - spíš na vyplnění koutu u dvora. Když jsem se na ně ptala v zahradnictví, bylo mi řečeno, že tyto thůje jsou velice pěkné i na živý plot, ale narozdíl od ostatních thůjí rostou pomaleji. Sama jsem se o tom přesvědčila. Ostatní thůje rostou opravdu rychleji. Používám také hnojivo pro okrasné dřeviny, zalévám jednou za 14 dní a zastřihávám je podle potřeby kdykoliv v roce. Nevím, zda je to správné, ale jsou moc pěkné, takže jim to asi nevadí. Thůje smaragd jsou také o něco málo dražší, než ostatní. Ale také záleží na zahradnictví. Jinak všeobecně o thůjích platí nepsané pravidlo, že každých 10 cm = 10,- Kč. Takže metrová sazenice by  měla stát  přibližně 100,- Kč. Ale každé zahradnictví má své ceny...  Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.106 (?), 11.7.2007 8:19
Dobrý den, htěla bych se zeptat, zda je dobré hnojit tůje hořkou solí, případně jak často. Děkuji! alena 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.208 (?), 11.7.2007 11:08

Ahoj Alenko, hořká sůl (síran hořečnatý) se používá při akutním nedostatku hořčíku - ale nic tím nepokazíte. Používá se v 3% roztoku -  t.j. 0,3 kg na 10 litrů vody. A aplikuje se jako postřik 2x až 3 x za rok. Pokud postříkáte nyní, tak pak ještě jednou  začátkem podzimu. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.186 (?), 30.7.2007 11:44
Díky za reakci ohledně tují smaragt při použití na živý plot. Budu přemýšlet o tom, jestli je použiji. Bydlím totiž u cesty a potřebovala bych vědět co bych měla vysadit za živý plot, tak aby mi zakryl plot co nejrychleji. Tůje Smaragt se mi moc líbí a musela bych je koupit opravdu alespoň 1,20m vysoké. Poraďte mi prosím, co vysadit. Děkuji za vaše reakce. Andrea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.40 (?), 17.9.2007 17:48

Krásny den, taky mám tůje a začaly mi hnědnout, ta sůl, se používá jako postřik na tuje, nebo na kořen? Děkuji Kristina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika