tuje



G.Rast - (9) - 226.18 (?)
19.3.2009 23:23

k předešlým odpovědím bylo tu hodně pravdy. Jenže kolega neuvedl pro jaký účel tůjky chce vysadit. To by měl zvážit předem.  A jak daleko od plotu vysadit Smaragdy? Podle mne asi tak : máte-li dřevěný plot, tak asi v takové vzdálenosti, kolik budete potřebovat místa k ošetření plotu až budou tůjky v plné kráse. Pokud se Smaragd vysazuje 50-70 cm od sebe, tak by to mělo odpovídat této vzdálenosti plus poždadovaný prostor od plotu. Já je vysadil jeden metr od plotu a mám to tak akorát na protáhnutí.

Dost lidí při výsadbě totiž nepočítá s tím, že za pár let z té prťavé sazeničky je strom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 54.199 (?), 11.4.2009 15:10

S kočkama je to samé.Jak na ně choděj stříkat, tak spodek zrezaví a pak opadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 19.3.2009 0:24

Já sice proti zeravům nijak zvlášť zaujatý nejsem, ale třeba by bylo vhodné je aspoň něčím prostřídat. On ten plot jen z thují přece jen vypadá dost "erárně".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.112 (?), 19.3.2009 20:04

Dobrý večer mám dotaz, jak daleko od plotu mám vysadit tuje Smaragd.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
G.Rast - (9) - 226.18 (?), 19.3.2009 23:23

k předešlým odpovědím bylo tu hodně pravdy. Jenže kolega neuvedl pro jaký účel tůjky chce vysadit. To by měl zvážit předem.  A jak daleko od plotu vysadit Smaragdy? Podle mne asi tak : máte-li dřevěný plot, tak asi v takové vzdálenosti, kolik budete potřebovat místa k ošetření plotu až budou tůjky v plné kráse. Pokud se Smaragd vysazuje 50-70 cm od sebe, tak by to mělo odpovídat této vzdálenosti plus poždadovaný prostor od plotu. Já je vysadil jeden metr od plotu a mám to tak akorát na protáhnutí.

Dost lidí při výsadbě totiž nepočítá s tím, že za pár let z té prťavé sazeničky je strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.115 (?), 14.3.2012 16:44

Zdravím. Mám dotaz. Pořídil jsem si zahradní chatku v zahradkářské družstvu o zahradě 340m2, oplocenou 1,5m. Rád bych si okolo pozemku vysázel hezké tuje, aby na mne sousedi do budoucna moc neviděli, výška max. 1,5m, abych přes ně viděl. Samozřejmě nějaké hezké. Jaké mi doporučíte a jak je zasadit, kde je pořídit a zasadit je do normální půdy nebo něco přidat? Děkuji, jsem úplny začátečník. Adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.115 (?), 14.3.2012 16:54

případně mi doporučit něco jiného než tuje kolem plotu, co roste rychleji a je třeba finančně dostupnější a je také hezké? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 17.3.2012 22:12

Jen malé upozornění ohledně hustého živého plotu kolem zahrádky - když si dáte kolem celé zahrádky živý plot, budete mít kolem něj zevnitř pás, kde bude stín (šířka pásu = výška plotu) a moc tam toho neporoste, i v trávě tam nejspíš bude mech... Chtělo by to aspoň z jižní strany živý plot vynechat.

A pokud se chcete podívat na varianty živých plotů, zadejte si "živý plot" do vyhledávače google - mohou být různé, nejen z thují...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.70 (?), 22.3.2012 17:02

A co byste mi doporučila vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.172 (?), 15.3.2012 21:21

Thuje Malonyana, cca 60cm od sebe. Stačí běžná zahradní zem.Dostatek vláhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.83 (?), 17.3.2012 15:41

A proč zrovna tento než Smaragd?

Jaký je rozdíl mezi Malonyanou a Smaragdem? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika