Thuje z Obi a Baumaxu



host - 166.20 (?)
18.9.2007 19:26
Cypřišky mají v dospělosti spíš ohnuté terminály a seménka jsou v jaké si kuličce. Zerav dělá malé šištičky. No ale rozpoznání je spíše po zkušenostech a praxe. Ty z Baumaxu a Obi jsou pěstované nejspíž v Itálii a tak pokud se dají do našich podmínek těžko si zvykají. Jsou sice velké a levné, ale nejméně dva a i tři roky toho moc nenadělají. Potom se snat aklimatizují a porostou. I já se nechal takto napálit jedním Cypřišem který jsem dal do volné přírody. Už dva roky ho chodím zalévat, ale žádné divy neudělal. A do budoucna bych žádný takovýto levný rychle vyrostlý nekupoval. VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 85.37 (?), 4.8.2009 8:04

Spatne. Uz jsem se na to ptal nekde jinde v diskusi, zahradnici sami obcas nevi.

Thuje (v marketech vetsinou occ. 'Brabant') je jasne zelena (svetla barva), cyprisky jsou vic do modra, urcite to neni svetle zelena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.100 (?), 12.1.2011 23:24

ze dne 12.01.2011 Thuje z Obi a Baumaxu.Asi před dvěma roky jsem zakoupil v Hornbachu 50 ks "modrözelených thují" přesněji jak uvedeno - cypřišů.Do roka jsem jich 30 ztratil.Zhnědly.Byly mi bez problémů vyměněny, se sdělením,"tohle je prvá reklamace."Rozborem půdy jsem zjistil, že jim pomohl soused. Podle zahradníků cypřišům -zejména mladým chrozí v zimě "vymrznutí". Uváděná sůl co hnojení je skutečně dobrá,- pokud se nepředávkuje.Dostal jsem také radu - kravský hnůj v granulích.Nemá chybu.Omlouvám se, nic ve zlém, já se ženou pro uschlé cypřišky brečel, ale soused do roka zemřel nikoli stářím.J.Elner

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.237 (?), 16.4.2011 0:22

zdravím :-) přesto že to do této diskuze nepatří... konec vašeho příspěvku mi něco připoměl...

měli jsme dva krásné vzrostlé stromy - Třešěn a meruňka

a sousedovi po tolika letech co tam stály najednou začali vadit...

postaral se o to aby se jim nedařilo, nalil něco do půdy a stromy do roka odešli -už neobrostly stejně tak dopadl soused... když si jel do města pro švestky na koláč, dostal infarkt... zvláštní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.74 (?), 13.9.2007 15:20
Stalo se mi to samé - rok byly v pořádku a během posledního čtvrt roku zhnědly a uschly. Domnívám se, že je to tím, že v hobbymarketech je prodávají v jutě, kdy jsou sazenice vyřezávané strojově ze země a tudíž mají ořezány všechny delší kořínky. Chvíli vydrží - a pak už to rostlina neudrží a uschne. Musím měnit 10 z koupených 15 cypřišů z OBI - ale už ne za akční cenu, ale hezky v zahradnictví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 18.9.2007 19:26
Cypřišky mají v dospělosti spíš ohnuté terminály a seménka jsou v jaké si kuličce. Zerav dělá malé šištičky. No ale rozpoznání je spíše po zkušenostech a praxe. Ty z Baumaxu a Obi jsou pěstované nejspíž v Itálii a tak pokud se dají do našich podmínek těžko si zvykají. Jsou sice velké a levné, ale nejméně dva a i tři roky toho moc nenadělají. Potom se snat aklimatizují a porostou. I já se nechal takto napálit jedním Cypřišem který jsem dal do volné přírody. Už dva roky ho chodím zalévat, ale žádné divy neudělal. A do budoucna bych žádný takovýto levný rychle vyrostlý nekupoval. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.60 (?), 18.9.2007 21:56
Stromky thůjí, ale i ostatních jehličnanů ve většině velkoobchodů pocházejí z teplejších zemí, kde rychle rostou. Díky delšímu vegetačnímu období rostou i 9-10 měsíců ročně oproti 7 u nás. Navíc díky intezivnímu hnojení stihnou do výšky 1 m dorůst již za 3 roky. Obvykle jsou řízkovány z matečnic z fóliáků, kde jsou řízky dlouhé až 25 cm a tím mají náskok oproti našim pěstitelům, k zakořeňování používají vlastní silnější stimulátory. Jejich udržení v našich podmínkách je velmi problematické. První problém nastane s nedostatkem výživy, další je poškození nevyzrálých letorostů přes zimu. Nejprve začnou zasychat uvnitř, pak se objeví sem tam suchá větvička po obvodu - to se šíří a nakonec odejde celý stromek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MKP - (27) - 38.133 (?), 14.1.2008 10:30

Podle mých zkušeností jsou balové tůje a cypřiše v OBI, Baumaxu, Bauhausu, Globusu, Hornbachu z Holandska. K nám do republiky je dováží (jestli se nepletu) 2-3 firmy, z toho jedna česká, zbytek jsou Holanďané. Z Itálie se jich zrovna moc nevozí, v NL je pro ně lepší klima - hlavně vlhčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.125 (?), 30.7.2009 23:10

Mam čás tújí z Baumaxu a část z Obi, všechny byli za super cenu 39 Kč a téměř 1m vysoké. Dnes po 2 letech jsou 2m a už jsem je i střihal. A starám se o ně, když mohu, tak je zaliji a 2x do roka je hnojim, hnojivem na túje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.96 (?), 11.10.2009 23:08

Také bych reagovala... rovněž jsem pořídila 20 thůjí - occ. brabant - za akční cenu v Baumaxu, vysazovali jsme je v dubnu, jelikož jsou to rostliny, které vyžadují kyselou půdu, přidali jsme ke každé vždy něco rašeliny promíchané s hoblinami (ze stavby), na povrch jsme navrstvili mulčovací kůru (udrží vlhkost a zabraňuje alespoň na čas zarůstání plevelem), pohnojili jsme hnojivem určeným na thůje... všechny se "chytly" bez problémů a rostly jak z vody. Je však vidět rozdíl ve vzrůstu thůjí, které jsou po celý den vystaveny slunečním paprskům, a těmi, které jsou po část dne ve stínu-ty jsou o něco "pomalejší". Jinak od jara r. 2007, kdy měly mezi 80 a 100cm vyrostly na, myslím, pěkných 185-200cm.

Dost jsem měla obavy z hryzců, které máme na pozemku, ale vypadá to, že thůje nijak neohrožují...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.10 (?), 23.12.2007 23:49

Pracoval jsem v litoměřickým OBI a když jsem viděl, jak byly tůje skladovány vzadu vedvoře na paletách, na slunci, bez zálivky několik dní (víc jak týden), tak se ani nedivím, že nevydržely!!!

Olin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika