Střídání rakytníku a aronie



host - 8.90 (?)
18.5.2018 12:39

Já jsem tušila, že to moc dobrý nápad není, ale zeptat jsem se musela laugh Díky moc za odpovědi. Odbyt u nás určitě bude, obdarovávám širokou rodinu, tak toho, že bych si nevěděla rady s úrodou se nebojím. yes

Mějte se!

Andrea

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 70.123 (?), 17.5.2018 21:05, zobrazeno: 4553x

Dobrý den,

mám v plánu vysadit do řady k plotu 3 keře aronie a 3 keře rakytníku. Můžu je vysadit na střídačku (aronie, rakytník, aronie, rakytník...) nebo raději každý druh pospolu? Původně jsem to měla naplánováno kazdy druh u sebe, ale napadlo mě,  že by to mohlo být na pohled zajímavější,  kdyby se keře střídaly. Jen nevím jestli je to dobrý nápad vzhledem k opylování rakytníku.  Co myslite? Od toho rakytniku mám 2 samice a jednoho samce.

Díky za radu, Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bdkkns - (7) - 208.68 (?), 17.5.2018 21:27

Z vlastní zkušenosti bych doporučila dohromady. Samce doprostred a samice do stran. Budete mít lepší úrodu, než kdyby byly na střídačku s aronii. Navíc já třeba aronii musím každý rok příkrývat sítí, jinak bych nemela ani bobulku. S rakytníkem toto dělat nemusím (ne že by ho ptáci nezobali, ale ne tak intenzivně). Neumim si představit zakrývat každý stromek zvlast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.162 (?), 22.9.2020 7:17
Ptáci nezobaji, ale vosy mi sklidil úrodu a chutná jim i červený rybíz. 😪
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.228 (?), 17.5.2018 21:49

Pokud to budete mít všechno keře, tak počítejte s tím, že rakytník bude 2x tak vysoký jako aronie. A navíc rakytník vyhání pod zemí do okolí výhonky, které budete muset odstraňovat.

Jinak rakytník dělá keř dole užší a nahoru se rozšiřuje, aronie dělá keř vzhledově kulatý.

Nevím, kolik toho spotřebujete, ale z jednoho keře aronie budete mít menší kbelík plodů (5-6 litrů) a rakytník sousedka z jednoho keře ještě stříhá větvičky s plody sousedům, protože to nespotřebuje...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.5.2018 7:18

Přesně jak psaly holky: každý druh má jiný habitus, rakytník by aronii utlačoval. Rakytníky udržujem na stromky a jezdíme kolem sekačkou, aby jsme zamezili všem těm výběžkům kolem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.90 (?), 18.5.2018 12:39

Já jsem tušila, že to moc dobrý nápad není, ale zeptat jsem se musela laugh Díky moc za odpovědi. Odbyt u nás určitě bude, obdarovávám širokou rodinu, tak toho, že bych si nevěděla rady s úrodou se nebojím. yes

Mějte se!

Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika