Střídání rakytníku a aronie



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
18.5.2018 7:18

Přesně jak psaly holky: každý druh má jiný habitus, rakytník by aronii utlačoval. Rakytníky udržujem na stromky a jezdíme kolem sekačkou, aby jsme zamezili všem těm výběžkům kolem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 70.123 (?), 17.5.2018 21:05, zobrazeno: 4575x

Dobrý den,

mám v plánu vysadit do řady k plotu 3 keře aronie a 3 keře rakytníku. Můžu je vysadit na střídačku (aronie, rakytník, aronie, rakytník...) nebo raději každý druh pospolu? Původně jsem to měla naplánováno kazdy druh u sebe, ale napadlo mě,  že by to mohlo být na pohled zajímavější,  kdyby se keře střídaly. Jen nevím jestli je to dobrý nápad vzhledem k opylování rakytníku.  Co myslite? Od toho rakytniku mám 2 samice a jednoho samce.

Díky za radu, Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bdkkns - (7) - 208.68 (?), 17.5.2018 21:27

Z vlastní zkušenosti bych doporučila dohromady. Samce doprostred a samice do stran. Budete mít lepší úrodu, než kdyby byly na střídačku s aronii. Navíc já třeba aronii musím každý rok příkrývat sítí, jinak bych nemela ani bobulku. S rakytníkem toto dělat nemusím (ne že by ho ptáci nezobali, ale ne tak intenzivně). Neumim si představit zakrývat každý stromek zvlast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.162 (?), 22.9.2020 7:17
Ptáci nezobaji, ale vosy mi sklidil úrodu a chutná jim i červený rybíz. 😪
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.228 (?), 17.5.2018 21:49

Pokud to budete mít všechno keře, tak počítejte s tím, že rakytník bude 2x tak vysoký jako aronie. A navíc rakytník vyhání pod zemí do okolí výhonky, které budete muset odstraňovat.

Jinak rakytník dělá keř dole užší a nahoru se rozšiřuje, aronie dělá keř vzhledově kulatý.

Nevím, kolik toho spotřebujete, ale z jednoho keře aronie budete mít menší kbelík plodů (5-6 litrů) a rakytník sousedka z jednoho keře ještě stříhá větvičky s plody sousedům, protože to nespotřebuje...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.5.2018 7:18

Přesně jak psaly holky: každý druh má jiný habitus, rakytník by aronii utlačoval. Rakytníky udržujem na stromky a jezdíme kolem sekačkou, aby jsme zamezili všem těm výběžkům kolem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.90 (?), 18.5.2018 12:39

Já jsem tušila, že to moc dobrý nápad není, ale zeptat jsem se musela laugh Díky moc za odpovědi. Odbyt u nás určitě bude, obdarovávám širokou rodinu, tak toho, že bych si nevěděla rady s úrodou se nebojím. yes

Mějte se!

Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika