Problém s tůjemi



host - 55.140 (?)
8.4.2008 9:17

Máme thúje na zahradě už 15 let, ale takové problémy jako paní Inka s nimi rozhodně nemáme. A že se hodí na hřbitov...? Všechny stromy se musí stříhat, nejen thúje, aby se udržely v přiměřené velikosti. Stříháme jednou ročně elektrickými nůžkami. Manžel stříhá a já zametám či vyhrabuji. Za jedno odpoledne je vše hotovo a to jsou thúje kolem celého domu. Z thújí padají šišky a z ovocných stromů zase listí a shnilé ovoce. A ty šišky padají jen pod strom, nikde jinde v zahradě v trávě je nemám. Taky pan Aleš by se neměl bát, neboť jde zřejmě o nějako pověru. Celou ovocnou zahradu máme obsazenou thújemi a jabloně, hrušně, třešně rodí bez problémů každý rok. Pod thújemi ke garáži mám vysazeny skalničky - phloxy a ty taky kvetou, i když mají poněkud sucho. A myslím si, že thúje tu budou s námi pořád. Takže jistě věc názoru, ale jak píše pan Stanislaw, thúja určitě do zahrad patří. Ledaže by se všichni ti zahradní architekti pletli? Daniela  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 221.138 (?), 29.3.2008 5:31

Dobrý den. Dovolím si oponovat. Překloněný vrcholek má pouze Chamaecyparis lawsoniana a žádný další. Jenom bych se rád zeptal paní Stáni, jestli ty rostliny nekupovala v některém ze supermarketů. Pokud ano, tak je odpověď jednoduchá. Je to daň za takovéto nakupování. Velmi malý kořenový bal a nevyhovující péče při skladování v těchto obchodech. Podobných živých plotů takto poškozených jsem viděl pěknou řádku a vždy byly ze supermarketů. Viděl jsem výpadek i skoro 50% rostlin. I rostliny lze reklamovat. Jak probíhá reklamace u těchto společností netuším. Pokud je ale nakoupila u naší odborné zahradnické firmy, není složité rostliny reklamovat. Pokud se k reklamaci neodhodlá, je nutné vyčkat, jak se rostliny probudí a podle toho udělat zpětný řez. Mnoho úspěchů přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.97 (?), 31.3.2008 8:50

Ano, bohužel, tůje jsem kupovala v baumaxu, dnes vím, že to byla chyba, ale se zahrádkou jsem začala v roce 2007, nemám žádné zkušenosti.stavíme domeček, a tak jsem chtěla aby tuje, zatím než dostavíme vytvořili plot.začnu zase zalévat a uvidím, doufám že o tuje nepříijdu... S.děkuji všem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.16 (?), 2.4.2008 15:30

Dobrý den, máme thuje tmavě zelene s nazvem na m bohuzel si jej presne uz nepamatuji. Jsou jiz asi 90cm az metr vzrostle. Chtela jsem nepruhlednou barieru a tak jsou sazeny celkem hodne blizko od sebe asi 35 - 40cm brano od kmene. Nekdo mi rikal ze to v budoucnu muze byt problem. Jsou zasazeny od rijna 2006. Pravdepodobne bude bohuzel potreba jednu stranu presadit kvuli vyrovnani pozemku. Pouze je vytahnout ze zeminy a pak znovu do stejnych mist zasadit. Bude to problem? A posledni dotaz - mame thuje ted na jare necim prihnojit a jak casto se doporucuje zalevat jiz zakorenene thuje. Jsou krasne, zdrave, kupovane v zahradnictvi jako 90cm.Velmi dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.99 (?), 4.4.2008 18:35

Dobrý den

mám dotaz ohledně vysazení tůjí brabant, od známého jsem se dozvěděl, že nemohu vysadit tůje dohromady s ovocnou zahradou (sousedící), že prý tyto dva stromy se nesnášejí a že ovocné stromky přestávají plodit chci se tedy zeptat zda je toto tvrzení pravdivé. A co mám popřípadě udělat pro správnou výsadbu.Děkuji p. Aleš.Cheb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.3 (?), 6.4.2008 22:06

Domnívám se, že thůje jsou už nemoderní a že patří spíše do míst posledního odpočinku než na rodinné zahrádky. Mám vypozorováno, že opravdu v jejich blízkém okolí pod nimi nic neroste.protože ze širokého okolí odčerpávají vláhu a živiny. Věřím proto, že mohou negativně ovlivnit i schopnost ovocných stromů dávat ovoce. Z thůjí opadávají hnědé větvičky a šištičky, které se špatně vyhrabávají z trávníku, píchají bosé nohy dětí i dospělých a přilepují se na mokré prádlo.. Thůje se musí často stříhat, když prorostou plot z pletiva, jejich zarosté větve už nikdo z plotu nedostane. Doporučuji thůje do rodinných a ovocných zahrad nevysazovat!

S pozdravem Inka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 7.4.2008 7:06

Skutočne je dosť "přethujováno".  Okrem toho, thuje sú skôr botanickou triedou "flory hřbitovní" - podľa delenia K. Čapka. 

zahrada.dama.cz/clanek.php

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 7.4.2008 7:44

Vážená paní Inko. Zabývám se projektováním zahrad už spoustu roků. Přiznám se, že mě naprosto uniká, podle čeho se určujete, co je v přírodě moderní a co ne. Tato kritéria vůbec neznám. Zeleň je prostě život a proto je nám s ní tak dobře. Thuje vytváří poměrně malý kořenový systém, čímž jsou mezi odborníky známé. Proto se velmi snadno přesazují, protože nedochází k poškození jejich kořenového balu. Má to i jednu negativní vlastnost, na zamokřeném pozemku při silném větru hrozí vyvrácení. Sám jsem se kdysi pokoušel o narovnání takto vyvrácených thují, bohužel bez úspěchu. V převážné většině jsou thuje používány na živé ploty, jako lemující zeleň. Jejich barva je krásné neutrální pozadí, které zahradníci používají. Jsou úzké, což je velmi důležité u domů v řadových výstavbách, kdy šířky těchto domů jsou poměrně malé. Jak mohou ovlivnit plodnost ovocné výsadby mě naprosto uniká. U ovocnařiny používáte naprosto odlišné spony. Thuje se nemusí často stříhat, stačí 2x do roka, jak je to běžné u všech živých plotů. Odpad z nich je minimální, pokud použijeme správný kultivar a správný spon. Životnost živého plotu z thují je zhruba stejná, jako životnost pletiva. Pokud jej budu rušit, není to žádný problém. Tam, kde je to účelné, doporučuji thuje vysazovat! Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 8.4.2008 9:17

Máme thúje na zahradě už 15 let, ale takové problémy jako paní Inka s nimi rozhodně nemáme. A že se hodí na hřbitov...? Všechny stromy se musí stříhat, nejen thúje, aby se udržely v přiměřené velikosti. Stříháme jednou ročně elektrickými nůžkami. Manžel stříhá a já zametám či vyhrabuji. Za jedno odpoledne je vše hotovo a to jsou thúje kolem celého domu. Z thújí padají šišky a z ovocných stromů zase listí a shnilé ovoce. A ty šišky padají jen pod strom, nikde jinde v zahradě v trávě je nemám. Taky pan Aleš by se neměl bát, neboť jde zřejmě o nějako pověru. Celou ovocnou zahradu máme obsazenou thújemi a jabloně, hrušně, třešně rodí bez problémů každý rok. Pod thújemi ke garáži mám vysazeny skalničky - phloxy a ty taky kvetou, i když mají poněkud sucho. A myslím si, že thúje tu budou s námi pořád. Takže jistě věc názoru, ale jak píše pan Stanislaw, thúja určitě do zahrad patří. Ledaže by se všichni ti zahradní architekti pletli? Daniela  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.82 (?), 8.4.2008 9:34

Olemovat zahradu thujemi je vrchol nevkusu, pochybuji, že by to bylo dílo zahradního architekta, to je zřejmě pouze přání majitelů zahrad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 8.4.2008 9:51

Chybička se vloudila. Zahrada i dům je nový a zahrada je dílem architekta. I s těma thújema kolem. Pro někoho samozřejmě nevkus, pro druhého vkus. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika